Daily Archives: 9.12.2014

Jsou hendikepovaní někde diskriminováni? Vláda to odmítla sledovat

Vláda nyní neschválila, aby se zřídil monitoring, zda hendikepovaní nejsou v různých případech diskriminováni. Na to se moderátorka pořadu Interview ČT 24 ptala ministra pro lidská práva Jiřího Dienstbiera (foto, ČSSD).

Vánoční sbírka pomůže postiženým

Až do šestého ledna příštího roku mohou lidé z Třebíče i okolí přispět na dobročinné účely. Město totiž vyhlásilo tradiční vánoční sbírku.

Forenzní specialisté pro vozíčkáře

Bezohlednost zlodějů nezná mezí. Často okrádají staré lidi a někdy si troufnou i na vozíčkáře, kterým se nebojí ukrást dokonce i invalidní vozík. Bojovat proti tomu se rozhodl pan Pavel Carbol z Pusté Polomi a Opavsku. Handicapovaným chce doporučit, aby si nechali označit své vozíčky forenzní syntetickou DNA.

Plzeň: Zástupci města se setkali s úspěšnými handicapovanými sportovci

S úspěšnými handicapovanými sportovci se setkal primátor města Martin Zrzavecký, náměstkyně pro školství a sociální věci Eva Herinková a radní pro podporu podnikání a sportu Michal Dvořák.

V Ústí benefičním během podpoří hendikepovaného závodníka v boccie

Sportování, které pomůže, to je akce benefiční běhy na 5km a 10km za účelem podpory mladého sportovce – Jozefa Suchého, který trpí Duchennovou svalovou dystrofií.

Dárek na druhou: uděláte radost a podpoříte práci handicapovaných

Udělat svým blízkým radost neotřelým dárkem a ještě přitom podpořit práci lidí, kteří to kvůli svému zdravotnímu či jinému společenskému handicapu nemají zrovna jednoduché.

Lidé s roztroušenou sklerózou dnes vystavují v Ostravě

Výstava uměleckých děl, která vytvořili lidé postižení roztroušenou sklerózou,bude k vidění v ostravské Galerii Mlejn v Nádražní ulici.
Organizátorem výstavy, která bude slavnostně zahájena dnešní vernisáží v ostravské Galerii Mlejn v 17 hodin, je Roska Ostrava.

Vláda schválila zprávu k systémovým opatřením po žďárské tragédii

Vláda v pondělí schválila zprávu, kterou po říjnové tragédii na střední škole ve Žďáru nad Sázavou sestavili na pokyn premiéra Sobotky šéfové ministerstev spravedlnosti, školství a zdravotnictví. Dokument obsahuje souhrn opatření, která mají zabránit opakování obdobného incidentu.

Náhrady za výdělek po úrazu či nemoci z povolání se zvýší

Náhrady za ztrátu výdělku kvůli pracovnímu úrazu či nemoci z povolání i příspěvky pro pozůstalé po lidech, kteří zahynuli v práci, se příští rok zvýší. Průměrný výdělek před nehodou, z něhož se částky počítají, by se měl zvednout o 1,6 procenta stejně jako důchody.

MPSV: Zjištění NKÚ ohledně nákupu a rekonstrukce budov jsou vážná

Ministryně Michaela Marksová považuje závěry za velmi vážné. Ministerstvo už podle jejích slov v současné době šetří některé sporné kroky předchozích vedení resortu a došlo už i k několika personálním změnám.