Daily Archives: 10.12.2014

Vyšetření sítnice je možné dělat i mobilem

„Většina lidí oslepne z příčin, které lze za normálních okolností odhalit a léčit,“ uvedl britský oftalmolog Andrew Bastawrous. „Proto jsme vyvinuli Peek Retina, levný adaptér, který jakýkoli chytrý telefon promění v digitalizovaný oftalmoskop,“ uvedl. Informaci přinesla britská BBC.

Jsem v ID II. stupně. Musím platit daň z příjmu?

Dotaz: Ráda bych se zeptala, zda musím platit daň z příjmu, když jsem v částečném invalidním důchodu ve 2.stupni.

„Roztroušená skleróza – možnosti návratu do aktivního života“

Postupně jsou v ČR zařazovány do léčby RS nové léčivé přípravky (nově schválen Aubagio), i když s časovým zpožděním proti vyspělým státům Evropy. O onemocnění, jež nejčastější příčinou invalidity mladých lidí, se konala konference.

Na vyhlášení ankety Král cyklistiky také borci z Jičínska

Handicapovaní sportovci dosahují vynikajících výsledků, stále však chybí finance na jejich podporu, vybavení a startovné.

V prachatickém divadle se sešli zdravotně postižení

Starosta města ocenil asistentku Andreu Maťchovou. Zahájil setkání osob se zdravotním postižením v Prachaticích, ale i jejich rodinných příslušníků, přátel, pečovatelů, osobních asistentů, pedagogických asistentů, zdravotníků, sociálních pracovníků, … v Městském divadle Prachatice dne 3. 12. 2014.

Handicapované Děti dětem

V Dolním Benešově se konalo setkání zdravotně postižených dětí ze sociálních zařízení celého Moravskoslezského kraje nazvané Děti dětem. To letošní proběhlo ve středu 3. prosince v místním Kulturním domě.

Pro neslyšící tlumočí sám, a nestíhá

Stát dává v Libereckém kraji peníze pouze na jediného tlumočníka do znakového jazyka. Stovkám neslyšících lidí, ale i samotnému překladateli to přináší velké problémy.

Česko bude mít dětského ombudsmana. Bude bojovat o „norské děti“?

V souvislosti s veřejným ochráncem práv se hodně mluví taky o dětském ombudsmanovi, protože Česko je jednou z posledních zemí ze čtyř v Evropské unii, která dosud nemá dětského ombudsmana. Kdy se to změní? O tom hovořil v pořadu Interview ČT 24  ministr pro lidská práva Jiří Dienstbier (ČSSD).

Legislativní novinky 2015: administrativní úlevy, levnější bezlepkové potraviny

I když obyvatele Česka od ledna 2015 nečeká takové množství legislativních změn, jako tomu bylo začátkem tohoto roku, na několik novinek se připravit musí. Některé začaly dokonce platit už v prosinci.

Vitaminy z potravy pro oči aneb jak předcházet problémům se zrakem?

Až 80 procent informací získává člověk prostřednictvím zraku. Stejně jako lidský organismus potřebuje také oko živiny. Pro kvalitní vidění je vhodné užívat doplňky stravy, některé mohou navíc zabránit i dopravní nehodě.