Daily Archives: 11.12.2014

ČOI varuje před nebezpečnou plastovou flétnou pro děti

Česká obchodní inspekce (ČOI) varuje spotřebitele před nebezpečnou hračku – sadou plastových hudebních nástrojů My New Band značky JB JIE BAOBAO. Dětem hrozí nebezpečí vdechnutí části flétny. Inspekce prodej této hračky zakázala a distributor ji stáhl z trhu.

ČOI to oznámila v tiskové zprávě.
„Ze sady nástrojů představuje pro malé muzikanty riziko zejména flétna, a to díky náustku, který se dá lehce sejmout a snadno se vejde do zkušebního válce pro malé části. To znamená, že při hře – vložení flétny do úst, hrozí dítěti nebezpečí vdechnutí této části a následně udušení,“ uvedl mluvčí inspekce Jiří Fröhlich.
Inspekce upozorňuje, že i přes zákaz prodeje nelze vyloučit, že tato sada hudebních nástrojů může být stále v nabídce některých prodejců.

Urbánková přispěje na konto Světlušce

Naďa Urbánková s kapelou Bokomara umocní sváteční náladu v Novém Městě na Žďársku. Dvouhodinový benefiční koncert se tam bude konat o Stříbrné neděli v evangelickém kostele.

Další postižení lidé dostali nový domov

Do nových domů v Nýřanech a do opraveného statku v Dnešicích na Plzeňsku se přestěhovalo 24 mužů z Centra sociálních služeb Stod. Pokračuje tak proces transformace někdejšího domova pro lidi se zdravotním postižením, kde dříve žilo kolem 180 klientů.

NKÚ: MPSV nehospodárně nakupovalo a rekonstruovalo budovy

Nejvyšší kontrolní úřad přišel s výsledky kontrol, podle kterých MPSV nehospodárně nakupovalo a rekonstruovalo budovy. Kontroloři prověřili projekty celkem za 2,3 miliardy korun. Budova na pražské Letné za 329 miliónů korun není jediným projektem, kde se zbytečně promrhaly milióny.

Skauti pomáhají Diakonii

Až do 17. prosince budou mít plzeňští skauti v centru města stánek, a to na rohu Františkánské ulice a Kopeckého sadů. Prodávají v něm ručně vyráběné dárky a z peněz utržených za prodané zboží přispívají na dobrou věc.

Naše ségry s handicapem, máme je rádi

Aneta a Martin Štanclovi jsou sourozenci dvou handicapovaných dívek Petry a Renáty, které letos chce podpořit benefiční festival Hudba pomáhá. O životě s postiženými sestrami, povinnostech, ale i volném čase jsme si povídali u jejich rodinného stolu v Makově u Litomyšle.

Sen o tanci mu přervala vážná autonehoda, našel se v malbě

S těžkým osudem se úspěšně pere osmadvacetiletý Zdeněk Hornof z Kladna. Muž, který snil o kariéře architekta a tanečníka, zůstal po těžké autonehodě upoután na invalidní vozík. Podařilo se mu ale vrátit ke své zálibě z mládí malování.

Za svůj život daroval padesát litrů krve

Darovat krev začal coby voják základní vojenské služby. Řeč je o Janu Bártovi z Vlašimi, který z rukou ředitelky oblastního spolku Českého červeného kříže Benešov Renaty Šimonové převzal Zlatý kříž druhé třídy za 120 bezplatných odběrů krve.

Test na rakovinu prostaty bude možné si dělat i doma

Brněnští vědci zkoumají látku sarkosin. Výsledkem výzkumu je test, který dokáže u mužů rychle, jednoduše a bez bolesti odhalit rakovinu prostaty, a to i doma. V podstatě bude podobný těhotenskému testu.

Děti se učí zpívat ve znakové řeči

Děti ze Základní školy Aleše Hrdličky v Ostravě-Porubě se učí zpívat ve znakové řeči. Reportáž České televize