Daily Archives: 15.12.2014

Je stará a leží v nemocnici. Má nárok na preventivní prohlídky?

OTÁZKA: Má žena ve věku 75 let, která je už delší dobu hospitalizovaná, nárok na mamografii a na další preventivní vyšetření?

Lidé jsou s lékařskou péčí spokojení. Chybí jim však informace

Zhruba 75 procent obyvatel České republiky je obecně s lékařskou péčí v České republice spokojeno, byť s výhradami k nedostatku informací. Potvrdily to výsledky pilotního průzkumu Kanceláře Ombudsmana pro zdraví mezi 1028 respondenty.

Od ledna 2015 se valorizují všechny druhy důchodů i příplatky k důchodům

Od lednové splátky roku 2015 se zvýší všechny důchody vyplácené z českého důchodového systému, které byly přiznány před 1. 1. 2015. Zvýšení provede Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) automaticky, není potřeba o ně žádat.

Co se mění od ledna 2015?

Nový rok přinese některé změny v oblasti práce a sociálních věcí. Zavádí se porodné i na druhé dítě, senioři si na důchodech polepší o zhruba 200 korun měsíčně a minimální mzda vzroste na 9 200 Kč.

Kubík má šanci začít chodit. Lidé mu přispěli na rehabilitaci

Velkou šancí pro zlepšení jeho zdravotního stavu je rehabilitační pobyt Klim-Therapy v Klimkovicích, který nehradí české zdravotní pojišťovny. Zaměstnanci Skupiny Čez společně s Nadací Čez mu proto věnovali 50 tisíc korun.

Palachovka opět vylovila medaile z bazénu v Lounech

Okresní organizace pro pomoc mentálně postiženým (OOSPMP) a Plavecká škola PROSEN z Loun uspořádaly tradiční plavecké závody pro sportovce s mentálním postižením.

Postižené děti čeká nucené stěhování

Kraj po osmi letech využije léčebnu v Choceradech. Poté, co nevyšel plán exhejtmana Ratha přestěhovat tam dětský domov Pyšely, přijdou do areálu děti z ústavu Strančice.