Daily Archives: 17.12.2014

Ekonomická krize = více sebevražd?

Unikátní studie přišla s nečekaným nálezem, vysvětlení zatím chybí. Na rozsáhlé studii se i podíleli vědci z Národního ústavu duševního zdraví. Odhaluje překvapivé vztahy mezi ekonomickou krizí a vývojem sebevražednosti v Evropě a též USA.

Na charitu přispívá o Vánocích 40 % Čechů, v Polsku jsou to dokonce tři čtvrtiny lidí

O Vánocích bývá sociální cítění nejsilnější. Na charitu přispívá v prosinci téměř polovina Čechů (40 %), je to ale nejméně ze sledovaných zemí. Na Slovensku přispěje potřebným 46 % lidí. To ale není nic proti Polákům a Bulharům, kde pošlou nějaké peníze na charitu dokonce tři čtvrtiny lidí. Vyplývá to z mezinárodního průzkumu agentury Ipsos pro společnost PROFI CREDIT, kterého se zúčastnilo 4 000 respondentů.

České dráhy zvýšily počet vlaků pro vozíčkáře o 208 na 4612 spojů

O 208 na 4612 spojů zvýšily České dráhy v novém jízdním řádu, platném od minulé neděle, počet vlaků, ve kterých lze cestovat s invalidním vozíkem. V provozu jsou i nová bezbariérová vozidla, uvedla dnes firma v tiskové zprávě. ČD denně vypraví v průměru 6789 vlaků.

Ministerstvo práce a sociálních věcí čerpá z Evropského sociálního fondu podle plánu

Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) je dlouhodobě úspěšné v čerpání finančních prostředků z Evropské unie. Daří se mu totiž dodržet závazek plynulého čerpání Evropského sociálního fondu (ESF), což v důsledku znamená, že o žádné prostředky z tohoto fondu letos nepřijde.

Ježíšek už naděloval. Milion pro Domeček plný koleček

Stará Paka/Praha – Kdo pravidelně sleduje adventní koncerty České televize, rozhodně mu neušel nedělní pořad, do kterého byli pozváni zástupci občanského sdružení Sportem proti bariérám Český ráj ze Staré Paky.

Fokus nabízí inspiraci na Vánoce

Pelhřimov – Fokus Vysočina jako tradičně uspořádal na pelhřimovském náměstí prodejní výstavu výrobků chráněných dílen.

Zvonečková sbírka pomohla handicapované pětileté dívence

Nákup tak tradičního vánočního symbolu, jakým je zvoneček, nemusí pouze potěšit jeho majitele, ale může také pomoct někomu, kdo zrovna pomoc potřebuje. A právě tuto formu podpory zvolili obyvatelé Ořechova, aby pomohli pětileté Lucii Skládalové.

Lidé po mrtvici se budou hýbat. Díky cerebrovaskulárnímu centru

Lékaři pro tuto osudnou poruchu krevního oběhu používají odborné názvy cévní mozková příhoda nebo mozkový infarkt. Většina lidí ji zná pod zjednodušeným označením mrtvice. Pacienti, které postihla, najdou zvláštní péči v cerebrovaskulárním centru ve Fakultní nemocnici Brno. Minulý týden skončila jeho nákladná modernizace.

700 tisíc za odchod z funkce. Úředník ministryně práce oznámil úplatek

Náměstek Úřadu práce ČR Josef Střítecký dostal od náměstka ministryně Jana Marka nestandardní nabídku – opustit za velké peníze svou funkci. „Náměstek Marek si mě 5. listopadu zavolal a nabídl mi, abych odešel ze zdravotních důvodů výměnou za finanční odměnu,“ říká Střítecký v dnešním vydání MF Dnes.