Daily Archives: 18.12.2014

Komise doporučila firmu, která bude pěstovat léčebné konopí

Hodnotící komise doporučila vítězného uchazeče o pěstování léčebného konopí, jméno kvůli nutným administrativním krokům bude ale zveřejněno později, podle předpokladu do 23. prosince, uvedla mluvčí Státního ústavu pro kontrolu léčiv Lucie Šustková.

Labutiq dává práci zdravotně postiženým a nezaměstnaným

„Nejsme jen second hand, děláme i charitu,“ uvedla provozovatelka shopu Andrea Löblová

Objev roku. Hradečtí vědci našli nové léčivo

Revoluční objev. Právě tak se dá hovořit o práci vědeckého týmu z Hradce Králové, který po několika letech výzkumu připravil nový typ léčiva na Alzheimerovu chorobu.

Pořád věřím, že se na nohy ještě v životě postavím, říká Ondřej

„Můžu dojet a natočit se, jak potřebujete,“ říká s úsměvem fotografovi Ondřej Malohlava. Dokazuje tak, jaký nadhled má nad svým zraněním i nad vozíkem, na který je už více než pět let upoután. Třiatřicetiletý otec devítileté Kristýny právě převzal darovací smlouvu od Nadačního fondu Vítkovice Steel na handbike.

Větší než malé množství, aneb první Konopná lékárna

Kožní problémy? Bolesti pohybového ústrojí? Tyto problémy či jiné zdravotní neduhy mohou s trochou nadsázky obyvatelé Teplic hodit za hlavu. Nově totiž otevírá první Konopná lékárna. Zdravotní problémy lze řešit zákonnými přírodními produkty z léčivého konopí.

Šlo v případě odvolání Bílkové o vyřizování účtů?

Ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová byla ve správní radě firmy MSS, která dluží státu přes dvacet milionů korun a kde probíhá vyšetřování policie kvůli údajnému zneužití dotací od úřadu práce. Právě generální ředitelka Úřadu práce Bílková loni zastavila dotace do firmy MSS. A před zhruba dvěma měsíci byla Marksovou odvolána.

Transparency žádá premiéra, aby prověřil situaci v úřadu práce

Vývoj v úřadu práce je podle protikorupční organizace Transparency International ČR (TIC) znepokojující. Poukazuje na personální i jiné změny a nejasné směřování instituce, ale také na možnou korupci.

Pozor! Nepobíráte příspěvek na mobilitu? Možná nebudete automaticky vyzváni k výměně průkazu OZP

Předseda NRZP ČR Václav Krása zveřejnil podrobné informace týkající se výměny všech průkazů OZP v příštím roce. Upozorňuje na skutečnost, že ten, kdo nepobírá příspěvek na mobilitu, nemusí být automaticky vyzván úřadem k výměně průkazu.

MPSV napravuje personální pochybení exředitelky Bílkové

Ministerstvo práce a sociálních věcí se ohrazuje proti tvrzením obsaženým ve středečním článku deníku Mladá fronta Dnes „700 tisíc za odchod z funkce. Úředník ministryně práce oznámil úplatek“. Přestože MPSV poskytlo autorce článku Jitce Vlkové podrobné vyjádření náměstka pro zaměstnanost Jana Marka i ministryně Michaely Marksové, téměř celý text je podle MPSV postaven na tvrzeních náměstka ÚP ČR Josefa Stříteckého.

Výjimka pro Klokánky končí

Jaká je v Česku péče o ohrožené děti, děti v tísni a jak v praxi funguje a jak na něj doléhá novela zákona o sociálně právní ochraně dětí? Zvoní známým Klokánkům hrana? Hostem Hyde Parku byla předsedkyně Fondu ohrožených dětí, provozovatele Klokánků Marie Vodičková.