Daily Archives: 23.12.2014

Starý gentleman v závěti myslí na nemocné děti. Dostanou milion

Dvaadevadesátiletý podnikatel překvapil celý Chlumec nad Cidlinou. Sepsal závěť a smlouvu, podle nich do zdravotního fondu pošle zdejším vážně nemocným a hendikepovaným dětem další milion korun. Peníze z unikátního fondu už pomohly dvěma dětem a hlásí se o ně další.

Do lázní se půjde na delší dobu

Lázeňská novela zákona o veřejném zdravotním pojištění prodlouží některým pacientům pobyty v lázních na účet zdravotní pojišťovny. A má přinést lázeňství asi půlmiliardu korun ročně navíc.

Děti, které spojil boj se zákeřnou leukemií. V nemocnici vzniklo jejich velké přátelství

Tříletý Marek letos strávil devět měsíců v nemocnici. Dokončil totiž jednu fázi léčby akutní leukemie. I když stále ještě bere léky, má dobré vyhlídky na úplné uzdravení. Z nemocnice si navíc přivezl i jednu novou kamarádku.

Vánoce s asistentem

Příprava na Vánoce a předsváteční shon jsou každoroční náročnou zkouškou pro každého, obzvláště pak pro ty, kdo se bez cizí pomoci neobejdou ani jeden den v roce. Jako třeba paní Vojtěchová z Trutnova, i přes své těžké postižení má dobrou náladu a vždy se na Vánoce těší.

Rodičům dává to nejdůležitější. Naději

Emílie Vallová dává ty nejkrásnější dárky. A nejen o Vánocích. Rodiče díky ní mají naději, že jejich postižené děti budou chodit.

Nevydali dopis pro dceru v komatu

Dcera bojuje v nemocnici o život, zatímco matka naráží na úředního šimla. Mladá žena z Hradce Králové je po autonehodě už třetí měsíc v bezvědomí. /ilustrační foto/