Daily Archives: 26.12.2014

Práce s lidmi v problémech vyžaduje racionální pohled, říká Vítězslav Schrek

V nové pozici ředitele Domova pro seniory ve Velkém Meziříčí prožívá letošní Vánoce někdejší zástupce ředitele Oblastní charity v Jihlavě Vítězslav Schrek. V rozhovoru hodnotí vývoj charitní práce v posledních deseti letech.

Tady už Ježíšek naděloval: Pepa se nemůže dočkat jara

Lékaři jeho případ hodnotili jako beznadějný. Dnes se mladý muž zotavuje a těší na procházky s novým vozíkem

Nečekat odměnu za něco, čím uděláme radost druhému

Jejím snem je mít jednou vlastní neziskovku, která bude poskytovat duševní podporu pacientům léčeben dlouhodobě nemocných. Aneb dobrovolnictví podle Ludmily Raškové:

Vyrobily dárky pro seniory a postižené

Senioři a zdravotně postižení lidé, kteří jsou umístěni v zařízeních města Frýdku­Místku a Charity dostanou i letos vánoční dárky od žáků základních škol.

Policista v Kolíně pomohl bezdomovci vrátit se zpět do života

I když řadě z vás přijde policejní heslo spíš úsměvné, jeden policista z Kolína mu dal nový rozměr. Pomáhá a chrání totiž jednoho muže bez domova.

Svátky jsou pro vyznavače diety jeskynního člověka těžkým oříškem

K oslavám svátků konce roku patří tradičně stůl obtěžkaný jídlem, jehož recepty se v rodinách předávají z generaci na generaci.

Děti s celiakií či cukrovkou nesmí porušit dietu ani o Vánocích

Děti s celiakií, cukrovkou nebo alergií na některé potraviny nesmějí porušit svoji dietu ani o vánočních svátcích, tyto nemoci Vánoce nemají, sdělila lékařka Marta Šimůnková.

Ve Zlíně vytahovali o Štědrém dnu kost z krku sedmi lidem

Kost z krku vytahovali o Štědrém dnu lékaři Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně sedmi lidem. Na úrazové ambulanci ošetřili 40 pacientů s tržnými rankami, pohmožděninami, zlomeninami i popáleninami. V porodnici přišlo na svět šest dětí, tři děvčátka a tři chlapci, řekla mluvčí nemocnice Karla Havlíková.

Lékaři v Olomouci vytahovali o Štědrém dnu kost z krku pěti lidem

Rybí kost z krku vytahovali o Štědrém dnu lékaři Fakultní nemocnice Olomouc pěti lidem. Na urgentním příjmu ošetřili 30 pacientů s méně závažnými problémy.

Kdo si chce udržet váhu o svátcích, ať nepije tvrdý alkohol

Kdo si chce udržet váhu a sváteční dny si nedovede představit bez přípitku, měl by podle odborníků volit nápoje s nižším obsahem alkoholu, jako je vinný střik, a měl by vynechat tvrdý alkohol.