Daily Archives: 29.12.2014

Mám ZTP do roku 2017. Bude muset být můj zdravotní stav znovu posuzován?

Dotaz: Jsem držitelkou průkazu ZTP s vyznačenou dobou platnosti do 18.11.2017. Pobírám i příspěvek na mobilitu. Bude muset být můj zdravotní stav znovu posuzován, když posudkový lékař do protokolu uvedl, že se přiznává průkaz ZTP bez odvolání? Co budu potřebovat pro výměnu mého ZTP průkazu.

MPSV uzavřelo se společností OKsystem smlouvy na rok 2015 a 2016

Ministerstvo práce a sociálních věcí uzavřelo dne 22. 12. 2014 dílčí obchodní smlouvy se společností OKsystem na období 2015 až 2016. Nedojde proto k ohrožení výplaty dávek.

Hradišťská nemocnice díky Roku seniora koupila nové postele

Uherskohradišťská nemocnice letos v rámci projektu Rok seniora získala na podporu péče o starší pacienty sponzorské příspěvky od 25 firem a deseti obcí.

Čínská firma najala nemocné s HIV, aby děsili majitele domů

Policie v centrální Číně zadržela pět lidí po zprávách, že jistá stavební firma zaměstnávala osoby nakažené virem HIV, aby naháněli hrůzu majitelům domů a donutili je odejít.

Před ohňostroji je lépe se zvířetem odjet, když to nejde, aspoň s ním být

 Odjet raději z města před ohňostroji a petardami se svým psem či kočkou na venkov, kde je klid, radí veterinářka Petra Makaloušová majitelům zvířat, včetně těch, kteří mají asistenční nebo vidící psy. 

Rok po vážné nehodě zůstává Schumacherův zdravotní stav vážný

Chronologie nejvýznamnějších událostí od vážné nehody bývalého německého pilota formule 1 Michaela Schumachera (45), kterou sedminásobný mistr světa utrpěl před rokem při lyžování v Alpách:

Jeden a dost. Vozíčkáři z lázní řeší, jak se dostat do autobusů

Chtěli si užít neděli bez rehabilitací a zajet do města. Češi i Arabové. Už na zastávce u lázní v Klimkovicích ale zjistili, že bude problém. Do autobusu totiž chtěly současně hned tři rodiny se stejným osudem: s dítětem na invalidním vozíku. Řidič jim dal ale jasně najevo, že mají smůlu.

Vizuální básně v podání neslyšících

Brněnská Janáčkova akademie múzických umění (JAMU) věnuje trvalou pozornost neslyšícím.

Konečně nejsem uvězněný ve vlastním bytě, raduje se vozíčkář

Nový rok přivítají Zolotarovi z Chebu v bezbariérovém bytě. Vladislav se tak po letech na „samotce“ dostane na procházku sám bez cizí pomoci.

Hornobenešovští kuželkáři obhájili republikové tituly

Kuželky jenom tak neobstojí před koulemi hornobenešovského oddílu tělesně postižených sportovců. Letos oddíl opět navázal na vynikající výkony z předchozích let