Daily Archives: 30.12.2014

Město Frýdek-Místek vyhlásilo programy pro zdravotnictví

Zastupitelstvo města vyhlásilo dotační programy na podporu projektů v oblasti zdravotnictví pro rok 2015. Cílem je rozšířit nabídku poskytovaných zdravotnických služeb na území města, ale také pravidelných činností nebo individuálních akcí pro zdravotně postižené občany.

V opilosti jiného zranil. Musí mu zaplatit léčbu?

OTÁZKA: Podílí se ten, kdo v opilosti třeba při jízdě autem zraní sebe či druhé, potom na úhradě léčby? Může pojišťovna něco takového vymáhat?

O svátkách je ČSSZ navštěvována lidmi žijícími v cizině. Zajímají se o český důchod

Období Vánoc a konce roku je dobou, kdy se na Českou správu sociálního zabezpečení ve zvýšené míře dostavují lidé žijící v cizině. Tuto dobu totiž často využijí i k vyřízení záležitostí týkajících se zvláště důchodu.

Většina poboček VZP otevře i na Silvestra

Jako jedna z mála významných institucí s celorepublikovou působností bude mít Všeobecná zdravotní pojišťovna otevřeno na všech svých velkých pracovištích i na Silvestra. Klienti si tak budou moci vyřídit vše potřebné až do 12 hodin i v poslední den roku 2014.

Přivydělejte si uklízením sněhu z chodníku…

Některé pražské radnice zaměstnávají na úklid sněhu na chodnících brigádníky, nezaměstnané i seniory. Např. Praha 6 platí měsíčně paušálně 2000 korun a dalších 400 korun za odpracovaný den.

Lékaři zachránili Rusa, který spolkl varnou spirálu

Lékaři v Krasnojarsku na ruské Sibiři dokázali zachránit život mladého Rusa, kterému hrozilo udušení varnou spirálou, uvízlou v jícnu. Už po úspěšné operaci pacient prohlásil, že spirálu prý spolkl omylem.

Jak na novoroční předsevzetí…

V novoročním předsevzetí si lidé nejčastěji slíbí, že zhubnou, začnou se víc hýbat a přestanou kouřit. Pokud by slib dodrželi, byl by to pro jejich zdraví velký přínos, jen málokomu se to ale podaří.

Lidé závislí na marihuaně se mohou léčit on-line

Lidé, kteří mají problém se závislostí na marihuaně a chtějí ho zvládnout, se mohou začít léčit on-line. Pomůže jim v tom projekt (S)končím s hulením?, který zahájila organizace Sananim.