Archiv: Leden 2015

Hotel v M. Lázních koupí vlastní defibrilátor pro turisty v nouzi

Hotel Krakonoš v Mariánských Lázních si pořídí vlastní defibrilátor. Oživovací přístroj, který může zachránit život při zástavě srdce, má alespoň částečně nahradit chybějící lékařskou péči ve městě hojně navštěvovaném turisty. ČTK to řekl ředitel hotelu Jiří Richter.

„Konečně jsem našla práci a byl to krok správným směrem,“ říká hendikepovaná žena

Když se hledá zaměstnání, tak se těch kroků udělá opravdu hodně. Ať už pěšky při obcházení podniků, kde nabízí volné místo, nebo na počítači při procházení nabídek.

Hrdinové dneška jsou lidé, kteří přežijí svůj osud a usmívají se

Klára se narodila se žloutenkou typu B. Otěhotněla, ale potratila. Diagnostikovali jí rakovinu vaječníku. Aby se nešířily metastázy, vzali jí kromě jiného lymfatické uzliny. Kvůli tomu jí extrémně otékají nohy. Pobírá invalidní důchod a práci shání, kde může. Ale když se jí zeptáte, odpoví, že se má skvěle.

Obohatit kulturu a současně pomoci druhým lze propojit

ROZHOVOR: „Pokud chcete přilákat lidi, musíte mít známé interprety, a ti mají svou cenu,“ říká Jana Kůsová

Speciální tablet nově pomáhá v komunikaci s neslyšícími v Nemocnici Podlesí

Domluvit se s neslyšícími pacienty bude pro zdravotníky Nemocnice Podlesí jednodušší

Díky podpoře evropského projektu se podařilo najít práci 35 lidem se zdravotním postižením

Více než pět desítek lidí prošlo během dvou let projektem zaměřeným na zaměstnávání lidí se zdravotním postižením. Přes dvě třetiny z nich našly práci.

Postiženého muže zaskočil cynický dopis z úřadu

Celé čtvrt století neměl invalidní důchodce Petr Zikmund z Božičan na Karlovarsku problémy s obnovováním svého průkazu zdravotní způsobilosti. Až teď jej vystresoval dopis z karlovarské okresní správy sociálního zabezpečení.

Víčka pro nemocnou Simonku sbírali čtenáři i redaktoři

Z peněz, které rodina dívenky získá prodejem uzávěrů, uhradí speciální léčbu v lázních

Nevidíte, ale chcete poznat grafiku? Jděte na výstavu

Až do konce února bude v Praze probíhat výstava, která může zásadně obohatit představy zrakově postižených lidí o grafickém světě kolem nás. Nevidomí totiž mnohdy mají jen velmi malou představu o skutečném obrazu. Výstava jim přiblíží především ilustrace hmatovou formou.

Služby svazu v Rakovníku využívají zdravotně postižení i senioři

Kolem stolu sedí žáci a probírají anglická slovíčka a společně opakují anglické fráze. Běžný obrázek, jenže žáci už dávno odrostli školním lavicím a pomalu se přehoupli do seniorského věku.