Daily Archives: 3.1.2015

Bono se obává, že po zranění už možná nebude moci hrát na kytaru

Frontman a zpěvák irské skupiny U2 Bono se obává, že po listopadovém zranění po pádu z kola v newyorském Central Parku možná už nikdy nebude moci hrát na kytaru. Spoluhráči podle agentury AP ujišťují, že by to nebyl velký problém, protože hlavním kytaristou ve slavném bandu je člen s uměleckým jménem The Edge.

Technické služby se během zimy snaží upřednostnit handicapované obyvatele

Hromady sněhu nebo náledí komplikují život zdravým lidem, natož pak handicapovaným, kteří jsou odkázáni například na invalidní vozík.

V nouzi pomáhají, bez rozdílu

Případ šestičlenné rodiny, která po požáru na Silvestra zůstala bez střechy nad hlavou, vyvolává řadu emocí. Je třeba se podívat na věc i z druhé strany. Je možné, že šlo o tzv. obchod s chudobou. Nájem od státu.

Ve Cvikově a Novém Boru se už staví domky pro postižené ženy

Celkem 30 zdravotně postižených žen bude žít ve čtyřech rodinných domech. Cílem je větší kontakt se společností /ilustrační foto/

Místo skleníku vyrostl domek pro postižené

V Hodkovicích nad Mohelkou dokončili další etapu transformace domova pro zdravotně postižené. Hlavní budova domova prošla rekonstrukcí za více než sedm milionů korun. /ilustrační foto/

Babyboxy v ČR pomohly zachránit už 112 dětí, funguje 63 schránek

Babyboxy v Česku pomohly zachránit už 112 dětí. Loni se v nich našlo osm děvčátek a čtyři chlapci. Posledním „přírůstkem“ byla 12. prosince holčička ve schránce v Praze 6. Dostala jméno Jitka.

SZPI může od 1. ledna kontrolovat i restaurace

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) může od 1. ledna kontrolovat nově i restaurace. Restaurace bude kontrolovat společně s krajskými hygienickými stanicemi, které tak činily dosud, informoval mluvčí inspekce Radoslav Pospíchal.

Vůdce demokratů v Senátu Reid se zranil v posilovně

Nešťastně vykročil do nového roku šéf demokratických poslanců v Senátu amerického Kongresu Harry Reid, který si dnes přivodil poměrně vážná zranění v posilovně. Reida zradilo cvičební náčiní, které pod zátěží jeho těla vypovědělo službu a pětasedmdesátiletý politik spadl na zem. Polámal si žebra a několik obličejových kostí.

Muži prý mají větší sklony než ženy dělat idiotské věci

Škodolibější ženy by možná řekly, že podobných důkazů ani není třeba – nicméně se objevila nová studie, podle níž mají muži větší sklony dělat idiotské věci než ženy. Napsal to zpravodajský server news.com.au.

V Sokolově vyzkouší bezpečnostní tlačítka v nouzi pro seniory

První desítka seniorů v Sokolově vyzkouší bezpečnostní tlačítka v nouzi. Náramek s tlačítkem umožní rychle přivolat pomoc strážníků městské policie v případě zdravotních problémů nebo jiné krizové situace.