Daily Archives: 8.1.2015

Školy bez bariér

Možná jste někdy potkali na škole studenta, který potřeboval přidržet dveře, protože byl na vozíku nebo vás překvapil student s učebnicí v Braillově písmu. Možná jste se právě ocitli na škole, která dává možnost studovat i handicapovaným žákům.

Univerzitní centrum podpory UJEP

Univerzitní centrum podpory pro studenty se specifickými vzdělávacími potřebami Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem v konci roku prezentuje svoje výsledky a aktivity v roce 2014.

Jde nám skutečně o rovné šance dětí ve vzdělávání?

Stanislav Štech polemizuje s kritikou diagnostických nástrojů k zařazování dětí do tzv. praktických škol podle novely školského zákona. Ta kodifikuje pozitivní trend, kdy klesá počet dětí, které do praktických škol nastupují.

Tempa ve tmě. Najednou oslepl, teď touží po paralympiádě. A nejen po ní

Překonal světový rekord a diváci jej odměnili potleskem. Stalo se to v prosinci při exhibici v rámci zimního mistrovství republiky v plavání v Plzni a Miroslav Smrčka zvládl 50 metrů znak v čase 33,57.

Švandovo divadlo spustí titulky pro neslyšící

Švandovo divadlo na Smíchově vychází vstříc divákům s vadami sluchu.

Boj o pás pro nevidomé. Několika Boršovským vadí hluk

Kus plastu nalepeného na silnici. Na první pohled neškodná a naopak velmi užitečná vodicí lišta pro zrakově postižené způsobila pod kolejemi pod Včelnou u Českých Budějovic pořádný rozruch.

Hrozba dopravní nehody je v zimě 15krát větší. Často za to může oční vada

Kolem 50 tisíc řidičů v Česku ve věku nad 40 let trpí oční vadou, která je pro řízení nebezpečná. Zejména kvůli snížené viditelnosti během zimního období představují především tito řidiči zvýšené riziko dopravní nehody.

Jak se bránit nezaplacení mzdy?

Okamžitá výpověď chce odvahu, zato zahrnuje bonus v podobě odstupného…Nevyplacení mzdy je závažným přestupkem, kterého se dopouští stále více firem. Zaměstnanci pak stojí na pokraji platební neschopnosti a jejich osobní dluhová spirála se začíná roztáčet.

Rozptylové podmínky v Moravskoslezském kraji se výrazně zlepšily

Kvalita ovzduší v Moravskoslezském kraji se výrazně zlepšila. Imisní limit pro polétavý prach se téměř na všech stanicích dostal pod mezní hodnotu, tedy 50 mikrogramů na metr krychlový. Vyplývá to z dnešních informací Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Televizní zprávy pomáhají

Zprávy TV Barrandov se snaží také pomáhat a daří se jim to. Přinášíme tři příběhy, do kterých vstoupili diváci a pomohli zajistit nešťastným lidem lepší budoucnost.