Daily Archives: 9.1.2015

MZ: Odšťavňovač De Gusto Art of Cooking je nebezpečný

Ministerstvo zdravotnictví varuje před používáním odšťavňovacího mlýnku De Gusto Art of Cooking. Při odšťavňování padají z mlecího šneku do potravin kovové částečky, které mohou spotřebitele poranit. Úřad proto označil výrobek jako nebezpečný.

Handicapované sportovce letos čeká deaflympiáda a Global Games

Stejně jako prezident Mezinárodního paralympijského výboru Sir Philip Craven označil rok 2014 jako pro Paralympijské hnutí úspěšný, hodnotí i výkonná předsedkyně Českého paralympijského výboru (ČPV) Alena Erlebachová uplynulých dvanáct měsíců z velké části pozitivně.

Téměř nevidí, ale užívá si života. Sochaří, lyžuje, rád by studoval ekonomii

Jen samé hodné lidi má kolem sebe téměř nevidomý Tomáš Šustr z Jáchymova. Maminka třináctiletého kluka Michaela Skálová si pochvaluje spoustu dobrodinců ze synova okolí.

Ples Diacelu Písek

Diacel Písek, sdružení rodičů dětí s diabetem a celiakií, zve všechny na 10. ples Diacelu Písek, který se uskuteční v pátek 9. ledna ve 20 hodin v hotelu Bílá růže.

Poslední rozloučení se Schamsem bude za týden

Zemřel veterán a válečný hrdina Jiří Schams. Před šesti lety téměř zázračně přežil útok sebevražedného atentátníka v Afghánistánu. Střepina z výbuchu zasáhla jeho mozek, zůstal na vozíku, ale nevzdával se a snažil se s následky bojovat.

Otrokovická Naděje pomůže s novým bydlením

Větší samostatnost při práci a v bydlení chce v tomto roce otrokovická Naděje pro své klienty. Organizace pečuje o fyzicky i mentálně postižené lidi z regionu. Díky projektu sociální firmy a nového způsobu ubytování se mají handicapovaní lépe zařadit do společnosti.

Babička je na mně kvůli zdravotnímu stavu závislá. Mohu na ni získat finační podporu?

Dotaz: Žiji se svou babičkou. I když není zcela nemohoucí, je na mě hodně závislá. Trpí demencí, špatně chodí apod. Můžu na péči o ni dostat nějakou finanční podporu?

Rekordman přespal na jihlavské záchytce už téměř stokrát

Šedesátiletý muž z Humpolce na Pelhřimovsku během necelých deseti let už téměř stokrát přespal v jihlavské protialkoholní záchytné stanici. Stal se tak jejím rekordmanem.

Sanitky se v Praze rozhoukají denně třísetkrát

Den co den svádí v metropoli boj o život mezi pěti a šestadvaceti lidmi.

Lékárníci radí pacientům ptát se v lékárnách na léky bez doplatku

Změn v lékárnách zneužívá podle České lékárnické komory nekorektní reklama, která slibuje seniorům a dětem ve vybraných řetězcových lékárnách 50procentní slevu na receptové léky. Pacienti i po této slevě ale zaplatí podle prezidenta komory Lubomíra Chudoby víc, než kdyby zvolili variantu svého léku bez doplatku.