Daily Archives: 10.1.2015

Moje přání pro nový rok: Pomůcky pro neslyšící všude, kde jsou třeba

Každý přicházíme na svět s něčím, co nás odlišuje od ostatních, co nás činí jedinečnými a nezaměnitelnými. Někdy však dostáváme do vínku odlišnost, která nám z barevné mozaiky života ubírá skleněný střípek. Možná modrý, možná červený. Té odlišnosti říkáme handicap či postižení.

Úřednici si zkusili, jak těžké je jít životem bez zraku

Workshop Komunikace s osobami se zdravotním postižením na radnici proběhl na konci loňského roku. Účastníci (zaměstnanci Městského úřadu Prachatice) kurzu se setkali s osobami na vozíčku, nevidomými, sluchově postiženými, agresivními, duševně nemocnými, mentálně postiženými, figuranty dobrovolníky a učili se komunikaci zcela prakticky přímo na úřadu.

Když handicapovaní dostanou příležitost pracovat, udělají daleko více, než zdraví lidé

Odmalička miloval sport. Od čtyř let začal plavat a od sedmi let začlenil do svého života atletiku, které se věnoval do svých třiceti let vrcholově. O jedenáct let později měl úraz na lyžích, který mu obrátil život vzhůru nohama.

Hrbek se už chystá na šampionát do Buffala

„Já osobně si žádná novoroční předsevzetí nedávám. Kdysi jsem si je dával a moc dobře si pamatuji, jak jsem byl na sebe nasr…, když to nevyšlo a nevydržel jsem to,“ neskrývá sledge hokejový reprezentant Miroslav Hrbek z Chebu. „Teď mám prostě cíl a za ním jdu.“

V Templu vystavují ti, kteří nikdy neviděli svět

PRVNÍ VÝSTAVA letošního roku patří v městském paláci Templ nevidomým. Přivezli ji zástupci nadace Artevide, která pracuje s nevidomými dětmi, mládeží i dospělými od roku 2007.

Svařákový pochod přátelství pomáhá Barunce z Huštěnovic

Udělat pohybem v přírodě něco pro své zdraví, přispět k dobrým stykům mezi sousedními obcemi, ale také navštívit osmiletou Barunku Volfovou z Huštěnovic, která je postižená spinální svalovou atrofií, a předat její mamince finanční dárek.

Projedou stopu, aniž by ji viděli. Vedou je traséři

 O tomto víkendu se na lyžařském stadionu v Bedřichově uskuteční 48. ročník slavné Jizerské 50. Tradičního běžeckého klání se za podpory Nadace Leontinka již od roku 2008 pravidelně účastní běžci se zrakovým postižením.

Karmel přivítá koncert originální kapely mladých hendikepovaných muzikantů

Originální kapela studentů se zdravotním postižením, The Tap Tap, vznikla v roce 1998 v pražském Jedličkově ústavu. Jejím záměrem je umožnit co nejširšímu okruhu osob se zdravotním postižením rozvíjet svůj talent.

Mentálně postižení absolventi SŠ potřebují integrovanou společnost

ZŠ speciální a Praktická škola Jihlava je jediná v Jihlavě, které se věnuje též středoškolskému vzdělávání žáků s mentálním postižením. Pracuje také na vytváření společnosti, která by tyto mladé lidi plně akceptovala.

Vybavený cvičný byt školáky z Jungmanky naučí, co je bude potkávat v domácnosti

Nově otevřený cvičný byt umožní žákům jihlavské ZŠ Jungmannova poznat činnosti a práce, s nimiž se v pozdějším životě budou setkávat při provozu domácnosti.