Daily Archives: 19.1.2015

Informace MZ o nebezpečné soli do koupelny

SŮL DO KOUPELE Levandule/Čokoláda/Eukalypt deklarovaného výrobce MAURIA HK s.r.o. a OVOCNÁ SŮL DO KOUPELE POMERANČ/LIMETKA/ČERVENÝ GREP deklarovaného distributora LabeLand Company s.r.o. a další materiály včetně fotografií určené médiím a spotřebitelům.

Masérka: Je tolik druhů a způsobů masáží, že se učíme stále

Ve dvanácti letech dostala diabetes prvního typu. Vypadalo to, že i s těžkým onemocněním může sedmatřicetiletá Pavla Šmídová žít bez větších překážek, ve třiceti se jí ale obrátil život naruby.

Varování NKÚ: Schodek důchodového systému neudržitelně roste

Schodek důchodového systému se v letech 2009 až 2013 zvyšoval v průměru o 12 procent ročně, uvedl Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ). Varoval, že dlouhodobě jde o neudržitelný stav. Upozornil také, že stav zvláštního účtu pro přebytky z důchodového pojištění by mohl být dvojnásobný, pokud by se z důchodového systému nehradila i správa systému. O závěrech kontroly důchodového pojištění dnes informovala mluvčí NKÚ Olga Málková.

Univerzity třetího věku se senioři bát nemusí

Velice sugestivně vylíčil studia na vrbenské Univerzitě třetího věku (U3V) Svatopluk Folta. A doufá, že svým povídáním přiláká další dříve narozené studenty.

Obrnická školka znovu uspěla s projektem logopedické prevence

Mateřská škola v Obrnicích získá i v letošním roce od ministerstva školství příspěvek na vybavení kvalitními logopedickými pomůckami a literaturou včetně počítače s dotykovou obrazovkou a speciálním výukovým programem. Uspěla totiž stejně jako loni se žádostí o dotaci z rozvojového programu Podpora logopedické prevence v předškolním vzdělávání.

Textovou zprávou můžete informovat přímo policii

Nedávné teroristické útoky ve Francii mimo jiné upozornily i na skutečnost, že obyčejná SMS zpráva z mobilního telefonu může zachránit mnoho lidských životů. S kontaktováním policie prostřednictvím SMS zpráv se ve světě zatím jen experimentuje. Česká policie už ale takovou službu má.

Ve stopě s traséry

Letošní Jizerské 50 se za podpory Nadace Leontinka zúčastnilo rekordních 14 běžců s postižením zraku

Rektor: Postižení nesmí být překážkou ke studiu

Rektor TUL Zdeněk Kůs k výroku prezidenta Miloše Zemana o společném vzdělávání postižených a zdravých dětí publikoval v Libereckém Deníku svůj komentář…

Nové průkazy OZP začne ÚP ČR vydávat od 1. dubna

Držitelé průkazů mimořádných výhod a dočasných průkazů osob se zdravotním postižením (průkaz OZP), které byly vydány dle legislativy účinné do 31. 12. 2013, by si měli zajistit jejich výměnu za nový průkaz OZP v podobě plastové kartičky, a to v době od 1. 4. do 31. 12. 2015.

Navzdory dešti si účastníci svůj Den s handicapem užili

„Nikdy předem nevíme, jak to dopadne, ale líbí se mi, že do toho všichni jdou s nadšením,“ řekla organizátorka projektu Zuzana Kolářová