Daily Archives: 20.1.2015

Výstavu preparovaných lidských těl si už prohlédlo přes 100.000 lidí

Výstavu preparovaných lidských těl Bodies Revealed si už v Brně prohlédlo více než 100.000 lidí. Zařadila se tak k nejúspěšnějším putovním expozicím, které městem v posledních letech prošly.

ČPZP vybavila 15 poboček stylovými odpočinkovými koutky pro děti

Česká průmyslová zdravotní pojišťovna stále rozšiřuje své služby. Jednou z posledních iniciativ podporujících rodiny s dětmi je zřízení mobilních dětských koutků v 15 pobočkách po celé ČR.

Národní strategie má sjednotit rozvoj sociálních služeb

Vláda na svém jednání přijala návrh předložený Ministerstvem práce a sociálních věcí, který definuje základní cíle a opatření v oblasti sociálních služeb pro rok 2015. Strategie jasně popisuje vize, cíle a jednotlivá opatření pro letošní rok.

Změnily se podmínky pro lázeňskou péči u diabetiků?

OTÁZKA:  Změnily se díky novému indikačnímu seznamu podmínky pro lázeňskou péči u diabetiků? Odpovídá Všeobecná zdravotní pojišťovna.

Vyjádření Národní rady osob se zdravotním postižením ČR k výrokům prezidenta Zemana o inkluzi ve školství

Národní rada osob se zdravotním postižením ČR (NRZP ČR) považuje vyjádření pana prezidenta ve věci vzdělávání dětí se zdravotním postižením za nešťastné a nepřijatelné. Pan prezident pravděpodobně nemá dostatek informací o integraci dětí a studentů se zdravotním postižením do běžných škol.

Halucinogenní nápoj ayahuasca láká do Peru turisty

V peruánské Amazonii turisté naleznou bohatou flóru a faunu – a drogu ayahuasca. V Peru tento halucinogenní nápoj, který vás změní v jaguára nebo v anakondu, láká stále více západních turistů. Může však být velmi nebezpečný, píše francouzský deník Le Figaro.

Desítky lidí na hokeji u Košic přiotrávil oxid uhelnatý

Několik desítek lidí přiotrávil v neděli večer na východě Slovenska oxid uhelnatý při hokejovém zápase v Čani u Košic. Nikdo nepřišel o život. Policie příčiny události vyšetřuje. Informují o tom slovenské servery. Jedenáct lidí v nejtěžším stavu bylo hospitalizováno v nemocnici Košice-Šaca, další dvě desítky pacientů ošetřila nemocnice Louise Pasteura.

Zájem o prevenci má zvýšit celoroční projekt, start ve středu

Zvýšit zájem o prevenci, na kterou pravidelně chodí jen pětina dospělých Češek a Čechů, má projekt nazvaný Rok prevence Všeobecné fakultní nemocnice (VFN) rozložený na 12 měsíců letošního roku. Odstartuje dnes ve středu první akcí pro veřejnost v Praze v parku na Karlově náměstí.