Daily Archives: 22.1.2015

Spojit užitečné s příjemným hodlá spolek Šumava na nohou

Plánuje na léto koncert a za výtěžek ze vstupného chce pořídit rehabilitační pomůcky.

Nevidomé vede dlažba k silnici. Bez přechodu

Lidé s poškozeným zrakem mohou ve Znojmě narazit na křižovatku, kde je dlažba navede k silnici bez přechodu. Narazit mohou i jinde.

Charity začínají podnikat

Snižování dotací od státu přinutilo provozovatele sociálních služeb v regionu k zakládání takzvaných sociálních podniků.

Handicapovaní mají uplatnění v relaxačním centru

„Je to pro mě životní výhra pracovat jako masér,“ svěřuje se pětačtyřicetiletý Zdeněk Drahoňovský ze Vsetína. Zrakově postižený muž před necelým rokem získal zaměstnání ve vsetínském relaxačním centru Sjednocené organizace nevidomých a slabozrakých (SONS).

Havlová (VV): Ministryně slíbila, že začne řešit problematiku příspěvků na péči

Tři roky trvá stav, kdy jsou vinou „sociální“ reformy exministra Jaromíra Drábka (TOP 09) těžce zdravotně postiženým zcela odebírány příspěvky na péči, nebo jim jsou snižovány přeřazením do nižšího stupně závislosti.

Proč mám v práci stále stejně peněz, ať dělám více nebo méně

Dotaz: Pracuji v chráněné dílně jako montážní dělník na šest hodin. Můj plat nesmí měsíčně překročit šest tisíc korun. Nezávisí ale na množství odvedené práce. Je to spravedlivé ?

Loni prošlo rekvalifikací téměř 46,5 tis. lidí

Během loňského roku se 46 454 uchazečů a zájemců o zaměstnání zúčastnilo některého z široké nabídky rekvalifikačních kurzů, které hradil Úřad práce ČR (ÚP ČR). Celkem 40 477 lidí kurz v tomto období ukončilo.

Ministryně Marksová bude jednat o plánech v oblasti ICT

Ministerstvo práce a sociálních věcí splnilo svůj slib a vyhlásilo do konce roku 2014 stěžejní zadávací řízení na informační systémy zaměstnanosti a sociálních dávek.
Další zadávací řízení budou následovat i v roce 2015.

Michaláková: Boj o děti nechci vzdát

Podle prohlášení norské ambasády matka dvou „norských dětí“ nejen českým úřadům, ale i médiím předává jen neúplné informace.Rozhovor s paní Muchalákovou, jež se s Norskem pře o své dva chlapce, kteří jí byli norským sociálním úřadem odebráni.

Dita píše jen hlasem, ale zvládla školu pro zdravé

Dita Horochovská vám při setkání nepodá ruku. Nemůže, kvůli vrozené nemoci je odmala postižená. Nemůže hýbat rukama ani nohama, odborně se tomu říká kvadruplegie. Je odkázána na svůj hlas.