Daily Archives: 23.1.2015

Průzkum: Složení potravin sleduje při nákupu zhruba čtvrtina lidí

Jen zhruba čtvrtina Češek a Čechů podle průzkumu iniciativy Vím, co jím a piju sleduje při nakupování složení potravin a tato informace je pro ně důležitá při rozhodování o koupi výrobku. Novinářům to dnes řekla místopředsedkyně Společnosti pro výživu a garantka iniciativy Jana Dostálová.

V Brně přibývá počet injekčních jehel odhozených narkomany

V ulicích a parcích Brna přibývá použitých jehel a injekčních stříkaček, které po jejich použití odhazují narkomani. Loni v nich strážníci našli 1259 kusů tohoto nebezpečného odpadu, což je o 700 jehel a stříkaček více než v roce 2013.

Lidé s postižením o práci nepřijdou. Stát podpoří jejich zaměstnavatele

Stát uznal, že lidé s lehčími formami zdravotního handicapu nemohou pracovat stejně jako lidé zdraví. Proto nezastaví finanční podporu pro jejich zaměstnavatele. Čtyři výrobní družstva ve Zlínském kraji to vítají.

Jak naletět Halíkovi

Islamističtí fanatici nenávidí nejen svobodu slova, ale i mnoho jiných projevů naší kultury, píše úvodem svůj komentář JAN FRANK, historik, jenž pracuje v neziskové Sjednocené organizaci nevidomých a slabozrakých ČR.

Knihovna vydala pro nevidomé audioknihu Zdeňka Šmída

Krajská knihovna Karlovy Vary za laskavé podpory Konta Bariéry a firmy Vodakva Karlovy Vary vydala na konci roku audioknihu pro nevidomé s regionální tematikou. Byla tak využita zakoupená dočasná práva na knihu populárního, původně karlovarského spisovatele Zdeňka Šmída Strašidla a krásné panny.

Na plavání s nevidomými 31. ledna

Jaké to je plavat a nevidět, si mohou lidé vyzkoušet v Podolí 31. ledna.

Pozvánka Svazu zdravotně postižených v Rakovníku

Svaz zdravotně postižených Rakovník pro vás, i pokud nejste členy, připravil pobytové zájezdy: 17. – 24. března: rekondiční pobyt Konstantinovy Lázně, Lázeňský dům Jirásek.

Kde je v kauze bratří Michalákových odebraných matce v Norsku zájem dítěte?

Kde je v kauze bratří Michalákových odebraných matce v Norsku zájem dítěte? Snaží se norská sociální služba zajistit dětem klidné dětství a zdravý vývoj, jak tvrdí norská ambasáda nebo neoprávněně zasáhla do práv matky i otce? A je potřeba měnit fungování pěstounské péče v České republice? Dvacet minut Radiožurnálu, hostem je místopředsedkyně poslaneckého klubu TOP 09 Jitka Chalánková.

Soud řeší údajné okrádání seniorů

Okrádáním klientů seniorů si měla přijít bývalá ředitelka pečovatelského domu v Šestajovicích a její přítel na jeden a půl milionu korun.

Která neziskovka získá tři sta tisíc od Nadace Vodafone?

Na konci března se bude konat konference INSPO, v rámci ní bude předána i cena Rafael. Získá ji nezisková organizace, která inovativně využívá moderní technologie ke zlepšení života postižených. Nadace Vodafone vítězi předá 300 000 korun.