Daily Archives: 25.1.2015

Namalovala kalendář pusou ….

….A bude ilustrovat písničku Zdeňka Svěráka. Ochrnutá Baruška (foto, 12) se pere s osudem krásnými obrázky.

Liberecký kraj je připraven na změny ve financování sociálních služeb

Od roku 2015 budou všechny kraje přerozdělovat prostředky na sociální služby ze státního rozpočtu, které do roku 2014 rozdělovalo Ministerstvo práce a sociálních věcí.

Kavárnička pro seniory a zdravotně postižené v KH se v únoru změní v maškarní rej

Kavárnička pro seniory a zdravotně postižené v prostorách refektáře v jezuitské koleji v Kutné Hoře těší pravidelně své návštěvníky příjemnou atmosférou a hudbou.

Lidé byli k neziskovkám štědří

Společně za úsměv: Konzum mezi 28 projektů ze čtyř okresů rozdělí celkem přes 300 tisíc korun

V Opavě dva vozíčkáře v MHD najednou přepravit lze

O tom, kolik vozíčkářů či matek s kočárky bude ve vozidle cestovat, rozhoduje řidič dopravního prostředku.

Inteligentnější osoby trpí více úzkostmi

Přemýšlíte příliš, hloubáte o tom, co se stalo, či jste znepokojeni událostmi minulými, současnými i budoucími? To jsou společné znaky pro ty, kdo žijí v neustálém stavu úzkosti. Takové stavy mívají často negativní dopady a provázejí je intenzivní nepříjemné pocity, které zažívají nejen tyto osoby, ale i lidé z jejich okolí, píše italský deník Corriere della Sera.

Kunovický zázrak: Děti pečují o mentálně postižené ženy

Příběh žáků páté třídy základní školy z Kunovic ukazuje, jak našli štěstí a smysl života v soužití s postiženými kamarády, mentálně postiženými dospělými ženami. Děti s nimi neváhají trávit volný čas, starat se o ně při výletech, vzdělávat je, bavit je nebo na ně vybírat peníze. Za svou dobročinnost byly nominovány na Zlatý oříšek, soutěž pro mimořádně talentované děti.

Stacionář se proměnil v ubohý útulek k přežití

Soud v Chomutově potrestal čtyřmi lety vězení bývalou ředitelku chomutovského stacionáře Naděje 2000 Jaroslavu Lochařovou, ve kterém klienti živořili v katastrofálních podmínkách.