Daily Archives: 28.1.2015

Barborka proti Petrklíči: Stacionáře se přetahují o klienty i peníze

Od poloviny února začnou v Ledči nad Sázavou v jedné ulici fungovat dvě téměř stejná sociální centra. Podruhé během dvou měsíců vyrazí starosta Ledče nad Sázavou Zdeněk Tůma na slavnostní otevření centra sociálních služeb pro handicapované občany. A aby toho nebylo málo, bude to i ve stejné ulici.

Přežil vlastní smrt. Teď si plní sen, chce pomáhat potřebným

Rozhovor s Martinem Břouškem o životě s handicapem, životních prioritách a nedostatku práce pro invalidní lidi. Martin Břoušek říká, že se podruhé narodil. Když spadl ze třináctimetrové střechy, dávali mu lékaři jen tříprocentní šanci na život. Navíc se podle nich neměl už nikdy postavit na nohy.

Cestovce pro vozíčkáře se daří. Nově nabízí i zájezdy pro potravinové alergiky

Kancelář Bezbatour nabízí zájezdy s prověřenými hotely bez bariér. Cestovce jen loni pětinásobně stoupl počet klientů. Nově nabízí i zájezdy pro lidi s alergiemi na potraviny.

Nemocnice České Budějovice: Lidé chtějí často pracovat i za cenu poškození zdraví

Pracovní lékaři (dříve závodní lékaři), jejichž verdikt rozhoduje o tom, zda člověk může vzhledem ke svému zdravotnímu stavu nastoupit do zaměstnání nebo v něm pokračovat, se stále častěji stávají terčem verbálních útoků ze strany těch, které označí za zdravotně nezpůsobilé, či podmíněně zdravotně nezpůsobilé pro výkon konkrétního pracovního zařazení.

Riziko rakoviny? Biologická léčba je nadějí onkologů

Rakovina prsu je v Česku nejčastějším zhoubným nádorem u žen. Každá novinka je proto přijímána s velkým očekáváním. Oborů, kde se cílená léčba může uplatnit, ale stále přibývá.

Na expedici se poperou s přírodou a také s handicapem

Bourat bariéry a zprostředkovat nevšední cestovatelské a sportovní zážitky lidem se zdravotním znevýhodněním. To je jeden z hlavních cílů jarní expedice studentů pátého ročníku Katedry aplikovaných pohybových aktivit Fakulty tělesné kultury Univerzity Palackého v Olomouci.

Tři novorozenci v HK dostali špatný lék

Tři novorozenci ve Fakultní nemocnici v Hradci Králové dostali na přelomu loňského srpna a září špatně namíchaný lék, při jehož dalším podání jim hrozily zdravotní komplikace či smrt.

Vzdělávání i výchova postižených lidí je přínosné i pro nás zdravé

Je to už 25 let, co vzděláváme děti a dospělé připravujeme na práci, říká ředitelka školy Svítání Pardubice – Pardubická Základní a Praktická škola Svítání není jen obyčejné vzdělávací zařízení.

Nemocnice v Libereckém kraji zakázaly kvůli chřipce návštěvy

Všechny nemocnice v Libereckém kraji s výjimkou frýdlantské už zakázaly kvůli chřipce návštěvy. Nemocnice ve Frýdlantu tak striktní není, jen žádá, aby lidé návštěvy omezili na nezbytné a závažné případy. Návštěvy zakázaly  nemocnice v České Lípě a Jilemnici. Už od minulého týdne platí zákaz v Krajské nemocnici Liberec a v Turnově a také v sousedním Jablonci nad Nisou, později se připojila i nemocnice v Semilech.

Lidí s infekcí dýchacích cest ve Středočeském kraji přibylo

Lidí s infekcí dýchacích cest a chřipkou ve Středočeském kraji výrazně přibylo. Počet nemocných za uplynulý týden narostl o 26 procent.