Daily Archives: 30.1.2015

V Libereckém kraji přibylo nemocných s chřipkou, tři lidé zemřeli

V Libereckém kraji přibylo v pátém týdnu opět nemocných chřipkou a respiračními chorobami. Na 100.000 obyvatel připadá v kraji 1820 nemocných, což je o 11 procent více než před týdnem. Tři lidé už v Libereckém kraji v souvislosti s chřipkou zemřeli, jde většinou o starší pacienty se závažným chronickým onemocněním, řekla vedoucí protiepidemiologického oddělení Krajské hygienické stanice v Liberci Jana Prattingerová.

V Česku prudce přibývá chřipkových onemocnění, hlavně u dospělých

V Česku prudce přibylo nemocných s chřipkovým onemocněním, většina regionů už se potýká s epidemií. Nemocnice a domovy důchodců vyhlašují zákaz návštěv a zavírají se mateřské školy.

Šabatová: Nemáme lidi, kteří by zažalovali diskriminaci

Její úřad přišel na další pochybení v domovech pro seniory, které se tváří jako zařízení, která poskytují sociální služby. Nemají k tomu ale nutnou registraci. A co hůř, často se tak ke svým klientům ani nechovají.

Školy potřebují radikální změnu. Pomohla by hendikepovaným, ale i nadaným dětem

„Tento způsob výuky prezident Miloš Zeman nedoporučuje.“ Tak nějak by mohl znít nápis na jedné z mnoha tabulek, referujících o evropských projektech, na zdi Základní školy ve Svitavách Lačnově.

MPSV představilo 37 konkrétních opatření, která mají zvýšit zaměstnanost

Strategie politiky zaměstnanosti do roku 2020 a aktivizační opatření k řešení nepříznivé situace na trhu práce. To byla hlavní témata celostátní konference, kterou Ministerstvo práce a sociálních věcí uspořádalo ve dnech 27. a 28. ledna v Nesuchyni. Na konferenci diskutovali odborníci z ČR, ale i ze Slovenska.

Auto invalidy už téměř rok blokuje vyhrazené místo. Odtáhnout ho nelze

Už několik měsíců stojí na místě vyhrazeném invalidům v pražské Bělehradské ulici auto, které tak znemožňuje parkování jiným postiženým. Auta si všiml čtenář iDNES.cz, který je situací rozhořčen. Myslí si, že městská policie měla auto už dávno odtáhnout. Podle strážníků ale k odtahu není důvod.

I senioři mohou být fit. Plzeň připravuje projekt, jak podpořit jejich pohybovou aktivitu

V Plzni bude v nejbližší době spuštěn projekt s názvem Buď fit seniore. Iniciátorem je první městský obvod, jeden ze dvou největších městských obvodů co do počtu obyvatel. Starším lidem chce nabídnout pravidelné cvičební aktivity pod vedením profesionálů v průběhu celého roku. Spoluúčastí magistrátního odboru sociálních služeb má být projekt dostupný i pro seniory z jiných městských částí.

Kameňáky o postižených. Schváleno lidmi s handicapem

V prosinci 2013 odstartovala skupina turné The Tap Tap načerno. Vozí na ně putovní výstavu černého humoru o zdravotně postižených a vybírají peníze na dostavbu areálu Jedličkova ústavu a jeho škol.

Osoby zbavené mobilu trpí podle vědců úzkostmi

Když doktorand na Missourské univerzitě Russell Clayton obědval se svou přítelkyní, překvapilo ho, jak rychle od něho utíkala pryč, protože si zapomněla mobil. To ho přivedlo na myšlenku studovat pocity až panické úzkosti, jež se zmocňují některých lidí, když u sebe nemají tyto malé předměty, které se zjevně staly nepostradatelnými.

AP: Poslouží případ Andressy Urachové jako varování ?

Andressa Urachová byla původně jen neznámá brazilská dívka, která ještě jako teenagerka otěhotněla a jako osamělá matka vychovávala dítě. Aby si vydělala peníze, dělala si plastické operace. To se jí však nakonec nevyplatilo.