Archiv: Březen 2015

Lidí s autismem přibývá, jejich svět přiblíží republiková kampaň

Lidí s autismem přibývá, také kvůli lepší diagnostice. Poruchy se neobjevují jen u dětí, ale stále častěji také u již dospělých lidí. Život jim komplikuje nejen nedostatek odborníků, ale také nepochopení veřejnosti.

Kolik vlastně platíme za volání na VZP?

OTÁZKA: Chtěl jsem volat na infolinku nebo na pobočku VZP, ale zalekl jsem se čísel začínajících devítkou. Kolik se za volání na číslo infolinky 952 222 222 platí?

Policejní potápěči asistovali vozíčkářům

Při potápění si handicapovaní vyzkoušeli celoobličejové masky s komunikátorem.

Policie: Předstírá nemoc, stát mu dává statisíce

Muže udal anonym. Policie oslovila znalce. Prý žádnou duševní poruchou ani chorobou netrpí. Rozhodovat bude soud.

Centrum denních služeb Barborka v Ledči je bez peněz

Hlavním cílem je nás zničit, stěžuje si ředitelka centra, Iveta Vrbová

Handicapovaní plavci se utkají ve zlínských lázních

Sportovci s mentálním postižením se utkají při Mistrovství České republiky v plavání, region Morava a Slezsko, v městských lázních Zlín. Soutěž se koná ve čvrtek od 10 do 14 hodin.

Dokonalé celebrity? I ty někdy mají hendikep

Srostlé prsty na noze, ocásek či palec z nohy na ruce? To jsou jen některé z odchylek, které na svých tělech mají či měly hvězdy světově proslulých jmen. Přehled těch, které se svými deformitami nijak netají, sestavil zpravodajský server news.com.au.

Před 10 lety rozvířil debatu o eutanazii případ Terri Schiavové

Vášnivé diskuse o eutanazii vzbudil nejen v USA případ Terri Schiavové, která zemřela 31. března 2005 v jedenačtyřiceti letech poté, co jí byla odpojena umělá výživa.

Aktuálně.cz: Soud poslal ženu střelce z U. Brodu do léčebny

Manželka střelce, který v Uherském Brodě 24. února zastřelil osm lidí a pak i sebe, je rozhodnutím soudu v kroměřížské psychiatrické nemocnici. Server Aktuálně.cz dnes uvedl, že žena nedala k léčbě písemný souhlas. Jelikož může být nebezpečná svému okolí nebo sobě, rozhodl o jejím umístění do léčebny soud.

Soběslavští se zapojili do paralympiády

Na náměstí Republiky se v sobotu konal další ročník akce Zkusme to spolu, pořádaný obecně prospěšnou společností I my. Dospělí i děti tak měli v rámci několika stanovišť paralympiády možnost vyzkoušet si, jak se žije lidem s různými omezeními.