Archiv: Květen 2015

Šest tisíc pokladních se učilo, jak neprodat nezletilým alkohol

Šest tisíc pokladních a vedoucích prodejen si prošlo školením, jak vyzvat nezletilce k ukázání občanského průkazu, jak asertivně dotaz zopakovat a pokud doklad totožnosti neukáže, jak mu alkohol neprodat.

Jak se cvičí slepečtí psi ve Francii? Tvrdá dřina…

Ve Francii se cvičení slepeckých psů věnuje pouze 80 osob.

O bezbariérové byty je nouze. Městské i soukromé hlásí plno

Upravený byt by potřebovala i Zdeňka Kotyzová, která zůstala po nehodě nepohyblivá

Alešovi z Třebíče může zachránit život operace v Izraeli

Devítiletý Aleš Denner z Třebíče trpí svalovou dystrofií. Jedinou šancí, jak Alešovi pomoci, je aplikace kmenových buněk, jež se provádí pouze v Izraeli na speciální klinice The Weizmann Medical Center.

DĚTI Z OTNIC A NEMOJAN PROŽILY SPOLEČNÉ DOPOLEDNE

V Nemojanském mlýně se v úterý 5. května uskutečnil Den integrace.

Koblasovi vynesla aktivita hodně bodů

Za odvážnost a aktivitu přišla odměna. Brněnský hendikepovaný silniční cyklista Ivo Koblasa veze z mezinárodního pohárového závodu Cologne Classic první místo ve své kategorii a plný bodový zisk do světového žebříčku.

Díky plošinám může Ondra chodit do školy

Ondra, který se narodil s těžkým zdravotním handicapem a je odkázaný na invalidní vozík, totiž o své místo v běžné třídě musí bojovat.

Žít s nimi, ne vedle nich, říká babička postiženého Pavlíka

Slunce svítí pro všechny je název akce, při níž se tělocvična v Klatovech proměnila v ateliér. A handicapované a zdravé děti v něm společně tvořily.

Zítra začíná Bohnice fest

První ročník festivalu 30. a 31. května v areálu Psychiatrické nemocnice Bohnice je určen především návštěvníkům s dětmi: budou si moci vyzkoušet řemeslné techniky jako pletení košíků, řezbářství, práci na hrnčířském kruhu, tisk a malování na textil.

V Česku za posledních 9 let dvojnásobně přibylo ghett

V Česku za posledních 9 let dvojnásobně přibylo ghett. Zatímco v roce 2006 jich bylo kolem 300, letos už víc než 600. Varovné je podle odborníků zejména, že v těchto místech vyrůstají nové generace….