Daily Archives: 2.5.2015

Vydělat na postižených

Stát už podruhé mění zákon, který může zabránit kšeftům s úlevami za postižené. Firmy ale mohou být klidné

Návrat invalidů do práce? Česko zaostává

V Česku nefunguje ucelená rehabilitace. Až dvěma třetinám osob se zdravotním postižením v produktivním věku by přitom umožnila vrátit se do zaměstnání. Na příslušném zákonu se pracuje již patnáct let.

Někteří epileptici svoji nemoc raději tají

„Když se ošetří deprese, pacientovi ubude epileptických záchvatů,“ říká doktorka Jana Zárubová z Centra pro epilepsii FN Motol Praha, předsedkyně spolku EpiStop.

Handicapovaná hráčka boccii si plní svůj velký sen

Míša Zdráhalová se svým úsilím dostala do první ligy boccii a myslí na světové medaile

Frodo se stal očima svého pána

„Život bez psa? To si už ani nedokážu představit. Kdybych neměl Froda, trvala by mi jakákoli cesta dvojnásobně dlouho,“ svěřuje se Michal Pobiš z Karlových Varů.

Krása: Nebojte se mediálně prezentovat vzniklé obtíže

Přestože Ministerstvo zdravotnictví ČR mělo nejpozději k 31. březnu vyplatit všechny dotace institucím zdravotně postižených, nikdo ještě neviděl ani korunu. Předseda NRZP ČR Václav Krása uvedl, že se jednotlivé organizace ze strachu bojí mediálně vyjádřit a povzbuzuje je k větší statečnosti.

Eva Havrdová: Jde o to, jestli propadnete beznaději, nebo zda naopak budete bojovat. Strach je destruktivní…

„Všechny moje aktivity vedly k tomu, aby se pacientům s roztroušenou sklerózou dařilo lépe,“ říká v rozhovoru doc. MUDr. Eva Havrdová, CSc., je vedoucí MS Centra Neurologické kliniky 1. LF UK a VFN v Praze.