Daily Archives: 5.5.2015

Neurostimulátor pomůže žít s Parkinsonem

Třásl se mu palec na levé ruce, byl pomalejší, měl problémy s pamětí. V noci si nemohl sám dojít ani na toaletu. Parkinsonovu chorobu mu lékaři diagnostikovali před 10 lety, to mu bylo 41. Libor Jáša zvládl přesto ještě 7 let pracovat jako nástrojař, pak už to ale nešlo a o zaměstnání přišel. Jeho zdravotní stav se stále zhoršoval.

Černínský palác navštívila i Liffi, chovná fenka vodicích psů

V pořadí již 14. benefiční koncert na podporu nevidomých „S jarem za ruku“ se konal v uplynulém týdnu ve Velkém sále Černínského paláce. Nadační fond Mathilda při té příležitosti představil chovnou fenu vodicích psů Liffi ze specializovaného zahraničního chovu v Bratislavě.

V Polsku provedli unikátní rozsáhlou transplantaci krku

Rozsáhlou unikátní transplantaci krku pacienta postiženého rakovinou provedli s úspěšným výsledkem polští lékaři. Na dnešní tiskové konferenci v Onkologickém centru ve městě Gliwice to oznámil tým specialistů, kteří se na komplikované operaci podíleli.

Na lůžko Růženka nemá nárok, není to totiž v tabulkách

Plně ležící pacient neschopný samostatné sebeobsluhy by musela být nemocná Růženka z České Lípy, aby si mohla u pojišťovny nárokovat pořízení velkého zdravotního lůžka.

Mobilní aplikace, která pomáhá. Lidé sbírají body i při hokejovém fandění

Prostřednictvím nové mobilní aplikace mohou lidé sbírat body a podporovat veřejně prospěšné projekty. Aplikaci Pomáhej pohybem uvedla Skupina ČEZ společně s Nadací ČEZ. Je zdarma pro operační systémy Google Android a Apple iOS.

Švýcarský expert přijel do Ostravy odoperovat extrémně velký nádor

Švýcarský lékař Erich Schade, který patří k nejlepším odborníkům v oblasti chirurgie jater, dnes odoperoval společně s ostravskými kolegy extrémně velký nádor. S karcinogenem, který nedokáže zničit ani chemoterapie nebo ozařování, zápasil pět hodin.

Deset kontejnerů na tříděný odpad pro nevidomé

Praha 4 nabízí deset separačních stanovišť s kontejnery označenými Braillovým písmem, kde mohou nevidomí a slabozrací odkládat a třídit jednotlivé komodity – papír, sklo, plast a nápojové kartony.

Cizinci vybírají peníze na podvodnou sbírku

„Rozmyslete si, komu přispějete na charitu. Ne všichni a ne všechno je hodno naší pozornosti a tváří se jako dobročinnost,“ obrací se na veřejnost mluvčí krajské policie Vlasta Suchánková.

Stovky sportovců se pustily do tradičního závodu u Loun

Atleti i jezdci se vydali na trať z Počerad do Loun, rodiny s dětmi proudily na pestrý program na výstaviště

Vozíčkáři slaňovali Nuselský most

Sedmadvacetiletá Katka Šůlová trpí dětskou mozkovou obrnou. Odmala je připoutána na invalidní vozík, ale přesto žije naplno a jde do každé výzvy.