Daily Archives: 6.5.2015

Centrem Prahy projde pochod za legalizaci marihuany

Centrem Prahy v pátek projdou tisíce lidí, kteří podporují legalizaci marihuany. Sraz účastníků akce s názvem Million Marihuana March je jako již tradičně ve 12:30 na Karlově náměstí. Odtud se průvod za hudebního doprovodu vydá přes Václavské náměstí a Florenc na ostrov Štvanice, kde budou připravena hudební pódia a kulturní program.

Jak dopadlo léčitelské setkání v Praze?

Minulý týden se konala v pražských Letňanech křesťanská konference, kde lidé doufali v zázračná uzdravení z rukou světoznámého léčitele. Benny Hinn do Prahy nakonec nedorazil, poslal místo sebe proroka a uzdravoval na dálku.

Chráněných dílen, které zaměstnají lidi s hendikepem, přibývá

Víc než 1300 lidí se zdravotním postižením vloni v Jihomoravském kraji nově získalo práci. Přispívají k tomu i takzvané chráněné dílny. V celé republice přesto dál marně hledá zaměstnání přes 60 tisíc lidí s hendikepem.

Plastová víčka pomáhají čtrnáctileté Zuzaně s bojem se závažnou nemocí

Zuzana se narodila ve třicátém týdnu těhotenství a vážila pouhých osm set gramů. Ačkoliv vypadalo, že ten časný příchod na svět zvládne bez větší újmy, ve dvou měsících jí byla diagnostikována dětská obrna spastické formy.

Placení kartou opět pomáhá seniorům se zrakovým postižením

Za každou platbu kartou České spořitelny v období od 1. dubna do 31. května 2015 banka přispěje na vybavení Palaty – domova pro seniory se zrakovým postižením.

Handicapy na trhu práce pomáhají kompenzovat chráněné dílny

Více než tisíc lidí se zdravotním postižením získalo loni v Jihomoravském kraji práci. Pomohli jim i takzvané chráněné dílny.

Nemocné oči pracují s černou a bílou, kontrast děti zaujme. Pomůcky si ve Sluníčku vyrobili

Středisko rané péče Sluníčko se nově věnuje i zrakově postiženým dětem. Co potřebují?

Projekt Koruna za kilo

FTV Prima bude už tuto sobotu vysílat zprávy živě přímo z náměstí v Pardubicích. Postupně navštíví další česká města. V rámci této roadshow bude unikátní soutěž ve sběru starého elektra. A tím, že se do soutěže lidé zapojí, pomohou handicapovaným.

Budou mít „Kostelečáci“ zájem o novou službu?

V současné době probíhá dotazníková akce ke zjištění zájmu obyvatel města Kostelec nad Orlicí o zajištění sociální služby – tísňová péče. Zájem o tuto službu vzešel v rámci jednání pracovních skupin komunitního plánování.

Potápěč v JAR přežil útok žraloka, dloubl ho do oka

Potápěč, fotograf a průvodce Mathieu Dasnois z Kapského Města přežil útok velkého bílého žraloka, kterého několikrát praštil pěstí a dloubl do oka, aby unikl z jeho čelistí. Informoval o tom zpravodajský server The Times.