Daily Archives: 7.5.2015

Ústav se mění. Soukromí pro postižené za čtvrt miliardy korun

Způsob, jakým žijí postižení lidé ve slatiňanském ústavu, za pár týdnů dosáhne úrovně běžné na Západě. Důležitou roli v tom sehrála spisovatelka Joanne Rowlingová.

Známé tváře hrály golf pro Centrum Paraple

V Golf Resortu Kunětická Hora se včera hrál již sedmý ročník charitativního turnaje, jehož výtěžek poputuje na podporu služeb poskytovaných v Centru Paraple.

Festival podpoří zrakově postižené

Na dvě stě lidí s různými vadami zraku z České republiky, Slovenska, Polska a dalších zemí zavítají do Brna, aby zde u příležitosti Tmavomodrého festivalu navštívili tématické výstavy či hudebnědivadelní představení.

Koloběžkiádou na letišti chtějí podpořit neslyšící obyvatele

Na pořádnou koloběžkovou jízdu se zítra vydají malí i velcí účastníci třetího ročníku Olomoucké koloběžkiády,která se koná na letišti v Olomouci.

Mám těžkou vadu nosného pohybového ústrojí. Mohu dostat příspěvek na auto?

Dotaz: Mám průkaz ZTP – neomezeně – pro těžkou vadu nosného pohybového ústrojí, ale nejsem na vozíku. Mám už 4x operované kyčle a v budoucnu mě nejspíš čekají další. Je mi 65 let. Mám možnost dostat příspěvek na automobil (nákupy, lékař)?

Otevřeli novou pekárnu pro postižené

Sdružení Etincelle v Kladně otevírá v Kročehlavech novou pekárnu, kde najdou práci postižení. Organizace tak v současné době zaměstnává už víc než 90 lidí s handicapem.

Kmochová na deaflympiádě v Rusku zářila, Češi celkově skončili druzí

S druhým místem v medailovém pořadí zemí se vrátila osmičlenná česká výprava sluchově postižených sportovců z deaflympiády v Rusku. K pěti triumfům lyžařky Terezy Kmochové přidal šesté zlato snowboardista Tomáš Pazdera a stříbro sjezdařka Veronika Grygarová.

Proč ÚP neoznamuje handicapovaným, že jim končí platnost průkazu OZP?

Dotaz: Na základě rozhodnutí Úřadu práce-krajské pobočky v Brně mi byl 11.4.2014 přiznán průkaz osoby se zdravotním postižení označený symbolem “ZTP” ode dne 1.1.2014 do 1.1.2017. Prozatímní průkaz byl však pracovnicí úřadu vydán pouze do 31.12.2015. Tato nebrala na zřetel citaci v rozhodnutí posudkového lékaře a změnu data platnosti neobsahovalo ani rozhodnutí, případně jeho zdůvodnění.

Český den proti rakovině bude ve středu 13. května

Na prevenci rakoviny reprodukčních orgánů mužů a žen se zaměří osvětová kampaň, která provází celonárodní veřejnou sbírku Český den proti rakovině. Ve středu 13. května bude 13.000 dobrovolníků nabízet po 20 korunách žluté kvítky měsíčku se stříbrnou stužkou.