Daily Archives: 8.5.2015

Postižení můžou žáky zdržovat, tvrdí ředitelé

Žáci s lehkým mentálním postižením možná budou začleňovaní do klasických základních škol. Podle ředitelů škol z Vyškovska jde o složitý problém. Ale příliš nadšení nejsou.

Nevidomí umělci vystavují svá díla v Ostravě

Ostravští milovníci umění mohou v těchto dnech navštívit mezinárodní festival Dny umění nevidomých na Moravě 2015, kde svá díla představí domácí i zahraniční zrakově postižení umělci.

Kociánka nechce zůstat za závorou

Kociánka brzy oslaví století od svého založení. Dávno už není ústavem za zdí. A na konec května chystá festival.

Devět trpaslíků zahraje pro Kristýnku

Pomoct kamarádce a ještě zařídit úkoly, které zpravidla dělají dospělí. Děti z dramatického kroužku při Základní škole v Komořanech si tak vyzkouší jít zamluvit sál, píšou osobní pozvánky, podílí se na výrobě plakátů a mezi tím vším zkoušejí pohádku pro benefiční setkání, které pomůže mentálně a tělesně postižené dívce.

Le Figaro: Chléb opředený pravdivými i falešnými pověstmi

Falešná je představa, že se po chlebu tloustne. Chléb se často stává nepřítelem číslo jedna, jestliže se chystáme shodit nějaké ty kilogramy. Brání nám chléb skutečně v hubnutí?

Za legalizaci konopí pochodovalo centrem Prahy na 5000 lidí

Za legalizaci konopí pochodovalo dnes centrem Prahy za doprovodu hudby na 5000 převážně mladých lidí. Policie udělila za marihuanu několik blokových pokut, jinak se pochod obešel bez incidentů, sdělil velitel zásahu.

Prahou dnes projdou zastánci legalizace marihuany

Prahou dnes za doprovodu hudby projde průvod na podporu legalizace marihuany. Akce s názvem Million Marihuana March začne ve 12:30 na Karlově náměstí. Organizátoři očekávají účast několika tisíc lidí, kteří se vydají přes Václavské náměstí a Florenc na ostrov Štvanice.