Daily Archives: 10.5.2015

U čerpacích stanic se v květnu bude zdarma testovat zrak

Řidiči si mohou ve vybraných městech u čerpacích stanic po celý květen nechat zdarma otestovat od optometristů zrak. Kvalitní vidění je zásadní pro to, aby řidič ovládal vůz bezpečně a neohrožoval ostatní účastníky silničního provozu.

Paraguayská vláda odmítla povolit interrupci znásilněné holčičky

V Paraguayi zatkli dvaačtyřicetiletého muže hledaného kvůli znásilnění desetileté dívky. Děvče je nyní v pátém měsíci těhotenství a vláda odmítla vydat povolení k interrupci.

V lednu jsem žádala o výměnu průkazu ZTP. Kdy ho dostanu?

Dotaz: jak dlouho trvá výměna průkazu ZTP. žádala jsem v lednu a zatím průkaz nový nemám.

V Blansku zkontrolují znaménka

Zkušení dermatologové bezplatně zkontrolují pigmentová znaménka všem zájemcům, kteří přijdou v pondělí 11. 5. na kožní oddělení Nemocnice Blansko.

Evropská komise schválila Operační program Zaměstnanost, čerpání peněz tak může začít

Evropská komise ve středu 6. května schválila Operační program Zaměstnanost (OPZ). Došlo tak ke splnění poslední formální překážky pro zahájení čerpání peněz z Evropské unie v programovém období 2014–2020.

Zasukované tkaničky opět v ulicích Olomouce

Ve dnech 18. a 19. května 2015 proběhne sbírka s názvem Zasukované tkaničky. Olomoučtí vozíčkáři společně s dalšími dobrovolníky – studenty a herci Moravského divadla Olomouc, budou v ulicích měst rozdávat jako poděkování za finanční dary barevné svázané tkaničky.

Mohelnice hostila turnaj tabletenistů

Jubilejní 20. ročník turnaje Českého poháru ve stolním tenise vozíčkářů proběhl v bezbariérové tělocvičně Střední školy technické a zemědělské v Mohelnici.

Handicapovaní rybáři chytali v Kladrubech ryby

Obec Kladruby nedaleko Vlašimi znají tělesně postižení z celé republiky nejen díky tamnímu rehabilitačnímu ústavu, ale Kladruby se stávají i místem zaslíbeným pro handicapované sportovní rybáře.

Na golfový turnaj pro Paraple zavítal Marek Eben i „misska“

Ve středu se v Golf Resortu Kunětická hora odehrál golfový turnaj pro Centrum Paraple. Charitativní turnaje se uskutečnil tradičně pod patronátem známého herce, moderátora i hudebníka Marka Ebena.