Daily Archives: 12.5.2015

Ve výšce i na zemi pocítili lidé slepotu. Přijela Kavárna Potmě

Od nevidím do nevidím. Taková je otvírací doba kavárny, která parkuje u kostela svaté Ludmily na náměstí Míru. Dvacetimetrový autobus se začerněnými skly však dává tušit, že se nejedná o obyčejné občerstvení.

Nebojte se nás zaměstnat

Od září 2014 probíhá v Třebíči projekt „Nebojte se nás zaměstnat!“, který je podpořen grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů. Realizátorem tohoto projektu jsou Vrátka, o.s., která se zaměřují na zaměstnávání osob se zdravotním znevýhodněním.

Ministr školství Chládek chce dát více peněz i na postižené sportovce

Ministr školství Marcel Chládek hovořil na Frekvenci 1 v Press klubu o financování sportu, kde chce přidat navíc tři miliardy korun. Jednou z podporovaných kategorií jsou i zdravotně postižení sportovci…

Policie zkoumá praktiky v ústavu Barevné domky

Kriminální policie prošetřuje hned ze dvou důvodů organizaci Barevné domky z Hajnic (foto) na Trutnovsku. Ta se stará o více než stovku mentálně a tělesně postižených pacientů. První případ se týká mnohamilionové škody, kterou mělo způsobit bývalé vedení. Ještě závažnější je ale vyšetřování smrti jednoho z klientů, ke které došlo před dvěma týdny.

Soudy přezkoumávají svéprávnost duševně nemocných

U tisíců duševně nemocných lidí soudy už více než rok přezkoumávají svéprávnost. Nařizuje jim to nový Občanský zákoník. Podle Ligy lidských práv ale v některých případech vydávají nesmyslná rozhodnutí. Organizace uvádí příklad muže z Nové Vsi u Chrastavy.

Marksová: Výběr dodavatelů IT na MPSV probíhá transparentně

Ministryně Michaela Marksová podrobně informovala vládu o průběhu zadávání veřejných zakázek na agendové informační systémy v rámci Jednotného informačního systému práce a sociálních věcí na MPSV. Podle ní výběrová řízení probíhají transparentně.

Mám ZTP s platností bez omezení. Musím ho vyměnit?

Dotaz: jsem ve starobním důchodu a mám starý ještě papírový průkaz ZTP s platností „bez omezení“. Bude dále platit, nebo ho musím vyměnit.