Daily Archives: 15.5.2015

Výbor dobré vůle Olgy Havlové pomáhá už 25 let

Posláním organizace je pomáhat lidem, kteří se pro svůj nepříznivý zdravotní stav těžko včleňují do společnosti a oceňovat ty, kteří jim pomáhají

Postižení dostali nová naslouchadla

Neslyšícím lidem zařídila potřebné moderní pomůcky ke zlepšení života Nadace Agel

Česko proti kvótám pro uprchlíky

Návrh Evropské komise na zavedení závazných kvót pro uprchlíky v Česku narazil. Odmítavý postoj kabinetu zopakoval premiér Bohuslav Sobotka. S návrhem komise nesouhlasí například také Velká Británie, Slovensko nebo Polsko. Od Bruselu už za to sklidily kritiku.

Cesta za snem. Cíl: Evropa

S Martinem Rozumkem, ředitelem Organizace pro pomoc uprchlíkům – debata v České televizi o uprchlících….

Pátrání po duševně nemocném mladíkovi

Policisté na Zlínsku pátrají po duševně nemocném mladíkovi, který se více než týden neobjevil doma ani v zaměstnání. Podrobnosti má Zdenek Čík.

Běžec zdolává 700 km napříč Českem a testuje ochotu lidí pomoci

Přibližně 700 kilometrů dlouhou trať republikou běží v těchto dnech pětatřicetiletý Jiří Gruntorád (foto). Trasu chce zvládnout v jednom měsíci a hodlá při tom zjistit, jak jsou lidé ochotní pomoci jinému člověku.

„Mám odpracováno 25 let a důchodový věk. Přiznáte mi důchod?

Okresní správa sociálního zabezpečení Karlovy Vary uspořádala kulatý stůl s novináři z regionu, aby nejen u příležitosti probíhajícího jubilejního roku, kdy si Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) připomíná 25 let od svého vzniku, upozornila i na přetrvávající mýty o důchodech. Setkání proběhlo ve středu 13. 5. 2015.

Český červený kříž do Nepálu pošle čtyři tuny materiálu

Český červený kříž (ČČK) do Nepálu na palubě vojenského speciálu pošle čtyři tuny zdravotnického materiálu. Obvazový a další chirurgický materiál je určen pro sedm nemocnic a polních nemocnic, uvedl dnes v tiskové zprávě Český červený kříž. Letadlo má odstartovat v pátek z Prahy.

Zlínský primátor ocenil propagátorku dárcovství kostní dřeně

Ocenění primátora města Zlína včera převzala propagátorka dárcovství kostní dřeně Zdena Wasserbauerová (foto) ze sdružení Šance. Primátor Miroslav Adámek (STAN) jí tímto způsobem poděkoval za dlouholetou neúnavnou a nezištnou pomoc při hledání nových dárců kostní dřeně.

Lékárníci se zapojí do Světového dne hypertenze. Budou měřit tlak

Na neděli 17. května připadá Světový den hypertenze.  Vzhledem k tomu, že letos tento den připadá na víkend, uskuteční se hlavní část osvětové akce v pondělí 18. května a bude pokračovat až do pátku 22. května.