Daily Archives: 16.5.2015

Plzeň dá 300.000 korun na chod ordinace pro bezdomovce a cizince

Plzeň uvolní 300.000 korun na další fungování lékařské ordinace pro sociálně vyloučené lidi, především pro bezdomovce a cizince. Rozhodli o tom zastupitelé.

Jezdec: Úraz? Bezvýchodná situace

Na silnicích kolem Lužic lidé potkávají hadbike OE kolo, které jezdec pohání a ovládá pouze rukama. Na sto jedenáctihodinový adrenalinový Opel Handy Cyklo Maraton se tam na něm připravuje handicapovaný sportovec Luděk Benada (foto).

Žáci z Havlíčkové zvítězili na turnaji v showdownu

Poslední dubnový víkend dostali žáci ze Základní školy na Havlíčkové ulici pozvání na Mezinárodní showdownový turnaj do Bratislavy.

V Opavě proběhl orientační závod pro zdravotně postižené

Sváteční prvomájový den se v posledních letech stal termínem pro orientační závod zdravotně postižených – vozíčkářů, který opavský oddíl TJ Opava pořádá pravidelně již od roku 1998. V letošním roce závod proběhl na tratích renovované mapy Kateřinky západ.

Výškař: „To, že se sportem musím skončit, mě ochromilo“

Poté, co juniorský mistr ČR ve skoku do výšky Milan Dzuriak skončil, rozhodl se pomáhat postiženým.

Falešní neslyšící mámí z lidí peníze

S největší pravděpodobností se jedná o muže rumunské národnosti, kteří – přestože žádají o dar – jsou docela zdraví. Jednomu z dárců vyhrožovali i fyzickým násilím.

Adrenalin je i zábava

Olympijský vítěz deaflympiády (neslyšících) Tomáš Pazdera (na snímku) říká:

Podepsané hokejové dresy podpoří centrum

Jen málokdo by si nevšiml, že v posledních dnech pohltila Českou republiku hokejová horečka. Ale víte, že hokej umí také pomáhat?

Světlo pro AIDS ozáří v neděli známé stavby

V neděli 17. května se červeným světlem rozzáří některé známé budovy nejen ve světě, ale také po celém Česku. Červeně bude nasvícené pražské Hudební Divadlo Karlín, ostravská radniční věž, ústecké Severočeské divadlo….

Handicapovaní ukáží, že jim sport není cizí

Po roce se do Kopřivnice vrací jedna z největších sportovních akcí zdravotně postižených dětí a dospělých u nás, Memoriál Petra Douska. V sobotu 16. května se uskuteční již 18. ročník, který na několik hodin zaplní centrum města.