Daily Archives: 19.5.2015

Metanolová kauza v ČR: 48 mrtvých, dva doživotní tresty

Takzvaná metanolová kauza, tedy série otrav závadným alkoholem, si od září 2012 do února 2014 v Česku vyžádala 48 životů. Loni 21. května vynesl Krajský soud ve Zlíně verdikt v jedné z větví této kauzy.

Pouliční párty, která rozhodně nikoho nerušila

Pokud jste chtěli zažít hudbu společně, ale přitom trochu jinak, a ještě přispět na dobrou věc, bylo ideální se zúčastnit jedinečné Tiché párty v ulicích Prahy, kterou pořádala obecně prospěšná společnost Tichý svět pomáhající neslyšícím.

Kaňce můžete prospět vlastní aktivitou

Možná jste už zaznamenali reklamu na akci Pomáhej pohybem s hendikepovaným cyklistou Jiřím Ježkem. Takovým „Ježkem“ se můžete stát i vy, pokud se rozhodnete podpořit táborskou Kaňku.

Splní přání postiženým dětem

You Dream We Run. Tak se jmenuje charitativní akce, která pomáhá plnit přání postiženým dětem z Blanenska. Letos se bude konat už potřetí, a to dvanáctého a třináctého června v areálu hřiště ASK na Mlýnské ulici v Blansku. Tentokrát pomůže splnit přání mentálně postižené Emě z Knínic u Boskovic. Přispět může každý.

Charita pomohla mladému muži s postižením získat auto

Částkou 140 tisíc korun přispěla Charita Hranice a Arcidiecézní charita Olomouc na speciální auto pro zdravotně postiženého Jiřího Jambora. Nyní se Jiří konečně může těšit z jízdy v novém červeném Volkswagenu Caddy.

Po úraze začíná nový život

Příběh šestadvacetiletého Anatolije. Před čtyřmi lety měl vážnou nehodu.Při cestě domů se vyboural na motorce, nehoda ho nemilosrdně usadila na elektrický invalidní vozík.

O růst minimální mzdy jsou spory. Na Slovensku ji mají již o tisíc vyšší

Nové jednání o zvýšení minimální mzdy a nové rozpory mezi vládou, odbory a zaměstnavateli. Včerejšek dohodu nepřinesl. Ministerstvo práce navrhuje plus sedm set. Pohledem firem je to moc, očima odborářů zase málo.

Nevidomý hraje na flašinet

Pouličních muzikantů v centrech českých měst pomalu ale jistě přibývá. Pro takzvané buskery ale v různých městech platí diametrálně odlišná pravidla, která jejich produkci regulují.

I přes svůj handicap dokáže neuvěřitelné věci

Neuvěřitelný příběh americké dívky, která skáče o tyči. Na tom by nebylo nic divného, kdyby Charlotte Brownová (foto) nebyla slepá. I přes svůj handicap překonala laťku ve výšce 3,5 metru. Na šampionátu středních škol vybojovala bronzovou medaili.

Trénink postiženým hodně pomáhá

V osmnácti letech se úplnou náhodou stala sparing partnerem mentálně hendikepovanému stolnímu tenistovi. Práce s postiženými Lucii Francovou pohltila natolik, že se jí věnuje už dvacet let, za což dostala i ocenění od Královéhradeckého kraje.