Daily Archives: 20.5.2015

NRZP je pro navýšení plateb za státní pojištěnce

Předseda Národní rady osob se zdravotním postižením ČR Václav Krása podporuje požadavek nemocnic na zvýšení minimálního zdravcotního pojistného.

ROSKA Olomouc si připomene Světový den roztroušené sklerózy

Na pomoc postiženým roztroušenou sklerózou v našem regionu existuje organizace Roska Olomouc. V ní se sdružují pacienti s tímto závažným onemocněním centrálního nervového systému – mozku a míchy.

Chrastava podle ÚS nechybovala při zákazu akce proti potratům

Městský úřad v Chrastavě na Liberecku podle Ústavního soudu (ÚS) nechyboval, když zakázal protest spolku Stop genocidě proti umělým potratům spojený s výstavou na veřejném prostranství. Kvůli šokujícím obrázkům…

Děti z mateřské školy Motýlek v Liberci se učí znakový jazyk

Děti z mateřské školy Motýlek v Liberci na Broumovské se učí znakový jazyk. Jde o zdravé děti bez handicapu, které se díky seznámení s netradičním dorozumívacím prostředkem prohloubí sociálnímu cítění. Pro děti je navíc znaková řeč zábava, říká učitelka Zuzana Lexová.

Invalidní tanečníci z Brazílie

Tancem k integraci. Taková myšlenka stojí za vznikem brazilské taneční skupiny Corpo em Movimento (foto), ve které je polovina tanečníků upoutána na invalidní vozík. Jejich handicap jim ale v řádění na parketu nijak nebrání.

Nevidomí poměřili své síly v největší sokolovně na světě

Desítky žáků s vadami zraku si v areálu největší sokolovny na světě poměřily síly v atletice, plavání, goalballu i showdownu. Sportovní hry, které se konají na pražských Vinohradech mají hned několik specifik tak, aby nevidomí sport zvládli.

Porada s lékařem vhodná 6 až 8 týdnů před odjezdem na dovolenou

Kdo plánuje vyjet do ciziny o letních prázdninách, má nejvyšší čas podstoupit potřebná očkování, řekl dnes Maďar novinářům. Cestovatelským základem je vakcína proti žloutence A a B, může se doplnit o další očkování a léky podle cíle cesty a plánovaných aktivit.

Konečně! Před boreliózou se už dá chránit

Během 10 minut zjistíte, zda „vaše“ klíště bylo infekční. Můžete tak zabránit následkům boreliózy. Borelióza je zřejmě větším nebezpečím, než se dnes obecně soudí, a to i mezi lékaři.

Kohák bude letos zase fotbalovým patronem

I lidé s mentálním postižením mají chuť účastnit se sportovních utkání. Tak zní motto mezinárodní fotbalové ligy postižených, která se už podesáté vrací do Havlíčkova Brodu. A jedním z patronů turnaje SENI Cup bude stejně jako loni herec a režisér Jakub Kohák.

Akce propojí postižené děti se studenty UJEP

Zajímavé téma „Proměna“ má festival Integra Jam, který dnes od 10.00 do 16.00 hostí areál ústeckých Městských sadů.