Daily Archives: 21.5.2015

Srdce očima dětí…

Pod titulem Děti dětem se skrývá charitativní výstava dětských uměleckých děl, která je k vidění ve volně přístupném vestibulu Kongresového cestra Praha během konference kardiologů,  a to od 20. do 23. května.

I z práce v kanceláři můžete onemocnět

Lidé, kteří tráví dlouhé hodiny sezením u počítače, vystavují své zdraví značnému riziku. Práce s počítačem se stala běžnou součástí profesního i mimopracovního života a lidé tráví u jeho monitoru řadu hodin. Co jim hrozí a jak rizikům předcházet?

Modelka s Downovým syndromem láme tabu. Chce se stát slavnou

Mladá Australanka se i přes své onemocnění rozhodla pro změnu životního stylu a chce se stát slavnou modelkou.

Na účtu pro malého Vojtíška už je půl milionu korun

Nadační fond KlaPeto pořádá 30. května charitativní akci Výstup na Sněžku. Součástí bude i dětský den a koncert Janka Ledeckého

Zbavte se elektrosběru a pomozte

Máte-li doma starý elektroodpad, můžete jej v sobotu přinést na náměstí Republiky v Plzni.

Zaběhejte si a přispějte na invalidní vozík

Charitativní běh kolem liberecké přehrady s názvem „Běžím, co můžu – pomůžu“ pořádá klub ESN Technické univerzity v Liberci spolu s Nadací Olgy Havlové.

Ze Stromovky na Vyšehrad můžete jít klidně jako asistent

Už tuto sobotu můžete zažít v Praze nevšední odpoledne. Můžete se projít po krásných místech s vyhlídkou na hlavní město, můžete si poslechnout zajímavou hudbu, podívat se na divadlo a v příjemném prostředí se občerstvit.

Postižený sportovec se chce zúčastnit paralympijských her

Sport je jeho život. Propadl atletice a mezi oblíbené disciplíny patří hod oštěpem, diskem a sprint na sto metrů. Jakub Hřebíček je od narození na vozíku, přesto mu handicap v překonávání sebe sama nijak nebrání.

Matka prosí o eutanazii svého syna

Zoufalá matka se rozhodla pro zoufalý čin. Prosí o eutanazii pro svého syna.Ve vězení, kde si má těžce postižený muž odpykat dva a půl roku za způsobení smrtelné dopravní nehody, nemá podle lékařů šanci přežít.

Nevidomá Mirka Sedláčková si ze Soulu přivezla dva cenné kovy

Celkem 5 medailí a z toho 3 zlaté přivezli Češi ze Soulu ze Světových her nevidomých. Nejúspěšnější byla atletka Mirka Sedláčková, která dosáhla na 2 běžecká prvenství.