Daily Archives: 23.5.2015

Seminář s mezinárodní účastí připomněl 80 let případové sociální práce v Čechách

Případové práci s klientem, jedné z metod sociální práce, která se v Čechách používá již 80 let, se věnovala úvodní konference dvoudenního semináře uspořádaného Ministerstvem práce a sociálních věcí 19.–20. května v Praze.

„Odpoledne pro úsměv“ pomáhalo dětem

Základní škola Komenského uspořádala před nedávnem opět po roce už tradiční odpolední program, při kterém se rozdávaly úsměvy a pomáhalo se těm, kteří pomoc potřebují.

Rocktherapy: pomoc zrakově postiženým

Každý rok tvrdý rock, který pomáhá potřebným. Taková je hlavní idea festivalu Rocktherapy, který se letos již sedmý rok uskuteční v orlovském letním kině. Hlavní hvězdou této akce bude zpěvák Blaze Bayley, který svého času zaskakoval za Bruce Dickinsona v legendárních Iron Maiden.

Zdravotně postižení bojovali i letos na sportovních hrách

Nejsou jiní, jen mají oproti zdravým lidem handicap. Bojovat však umí stejně. Sportovních her zdravotně postižených dětí a dospělých v Kopřivnici se zúčastnily na dvě stovky soutěžících.

Euroklíč již půjčují také ve Novém Městě na Moravě

 Nová služba, která usnadňuje život osobám se sníženou schopností pohybu a orientace, je nyní k mání také v Novém Městě na Moravě. Jde o takzvaný Euroklíč, což je speciálně upravený klíč, který umožňuje zdravotně postiženým otevřít veřejně přístupná zařízení, jako jsou například toalety nebo schodišťové plošiny bez nutnosti žádat jejich obsluhu.

Bubenická škola podpoří Spolek Trend vozíčkářů Olomouc

Máte rádi bubny, bubínky, kouzla s nimi a chcete svou účastí podpořit i dobrou věc? Dorazte společně se svými přáteli 24. května v 11 hodin do olomouckého kina Metropol.

V rychnovském orientačním běhu soupeřili také vozíčkáři. Závodníci přijeli až ze Slovenska

O tom, že orientační běh není sportem jen pro vrcholové sportovce, se občané Rychnova mohli přesvědčit v sobotu 16. května 2015, kdy SOOB SPARTAK Rychnov nad Kněžnou pořádal závod v orienťáku pro vozíčkáře TempO.

Vždy máte na výběr. Buď se litovat, nebo žít, říká Honza

Jan Říha (foto), který se všude představuje jen jako Honza, je od narození nevidomý. To mu ale nebrání v tom žít plnohodnotný život.