Daily Archives: 25.5.2015

MPSV chystá zákon o komplexní rehabilitaci včetně pracovní

Ministerstvo práce a sociálních věcí chystá zákonnou úpravu koordinované komplexní rehabilitace, která by lidem po úrazu či s postižením pomohla k návratu do aktivního života.

V Nejdku by mohl vzniknout první kamenný hospic v kraji

V Karlovarském kraji by mohl vzniknout kamenný hospic. Zařízení následné rehabilitační a hospicové péče REHOS Nejdek, jehož zřizovatelem je kraj, dosud provozuje 12 hospicových lůžek. Nově by tam mohl vzniknout samostatný hospicový pavilon.

Cenu Olgy Havlové dostala nemocná Olga Joklová za pomoc druhým

Cenu Olgy Havlové za rok 2015 dnes dostala Olga Joklová mladší (foto) z Jihlavy, která zápasí s nemocí motýlích křídel. Ocenění získala za osvětovou činnost o tomto málo známém onemocnění, na níž se podílí spolu s neziskovou organizací Debra ČR.

Inteligentní slepecká hůl rozezná tváře blízkých díky jejich databázi

Rozeznat tváře rodinných příslušníků a přátel v davu a dovést k nim prostřednictvím GPS navigace svého majitele umí inteligentní slepecká hůl XploR.

Vláda projedná Národní plán podpory rovných příležitostí pro osoby se zdravotním postižením

Národní plán podpory rovných příležitostí pro osoby se zdravotním postižením na období 2015 – 2020 bude v pondělí 25. května projednáván vládou ČR. Příprava a schvalování nového Národního plánu pro osoby se zdravotním postižením se po několika měsíční práci chýlí ke konci.

Trutnovský Klub vozíčkářů vyrazil na první letošní výlet

Na první letošní výlet vyrazili v sobotu členové trutnovského Klubu vozíčkářů. Cílem byl slavný Proboštův betlém v Třebechovicích pod Orebem.

K vozíku pomohli spolužáci

Aby sehnali peníze, nasbírali školáci víčka od PET lahví za pět tisíc

Autistická škola: chybějí místa

O autistické centrum v Brně je čím dál větší zájem. Většinu dětí však musí odmítat

Přibývá mužů na tzv. mateřské, častěji také čerpají ošetřovné

Z údajů České správy sociálního zabezpečení (ČSSZ) lze vysledovat mírně rostoucí trend počtu mužů, kteří čerpají peněžitou pomoc v mateřství (lidově řečeno „mateřskou“). Jestliže v prvním čtvrtletí roku 2014 nově čerpalo peněžitou pomoc v mateřství 143 mužů, ve stejném období roku 2015 jich bylo 179, tedy o 36 více.

Nechat kontrolu doby důchodového pojištění na poslední chvíli se nemusí vyplatit

Pokud se během letošního roku chystáte do důchodu, nenechávejte kontrolu svých dob pojištění na poslední chvíli. Lidé, kteří v roce 2015 dosáhnou důchodového věku, musí získat alespoň 31 let pojištění.