Daily Archives: 26.5.2015

Informace MZ ČR o rizicích látky v panence Harry Angel

Informace MZ ČR o rizicích látky v panence Harry Angel

Kontrola: Poměr živin v jídle v nemocnicích je špatný

Strava v nemocnicích, porodnicích, domovech pro seniory či ústavech pro postižené nebývá pestrá a často obsahuje více soli a špatný poměr živin. Při pilotní kontrole ve 111 zařízeních to zjistili hygienici.

MZ zkoumalo postup léčebny Dobřany kvůli vrahovi knihovnice

Postup psychiatrické nemocnice v Dobřanech, která letos propustila muže, jenž v pondělí na Plzeňsku ubodal ženu, dnes prověřovala déle než tři hodiny v léčebně speciální komise ministerstva zdravotnictví, řekl ředitel nemocnice Vladislav Žižka.

Potvrzený počet obětí vlny veder v Indii přesáhl 1000

Více než 1000 lidí už podlehlo vlně veder, která sužuje jihovýchodní Indii, informovala dnes stanice BBC. Teploty se blíží v některých oblastech 50 stupňům Celsia, v nejhůře postižených státech Ándhrapradéš a Telangana se drží těsně pod touto hranicí. Odtamtud je od minulého týdne hlášeno celkově 1118 mrtvých.

PVK dá lidem, kteří byli u lékaře se střevními potížemi, 5000 Kč

Pražské vodovody a kanalizace (PVK) odškodní lidi, kteří kvůli střevním potížím způsobeným znečištěnou vodou v pražských Dejvicích a Bubenči vyhledali lékaře, 5000 korunami. Hospitalizovaní dostanou řádově více. Vodohospodáři navíc nebudou odběratelům v době odstávky vody v Praze 6 účtovat vodné a stočné. Po dnešním jednání rady hlavního města to řekl ředitel Pražských vodovodů a kanalizací (PVK) Petr Mrkos.

Dobří andělé žijí v Jablonném

Charitativní akce na podporu nadace Dobrý anděl se v neděli zúčastnily stovky lidí

Jak je to s pojistným za neplacené volno?

OTÁZKA : Požádal jsem zaměstnavatele o neplacené volno kvůli své plánované delší cestě po Jižní Americe. Jak to bude s platbou zdravotního pojištění? Musím ho platit sám jako osoba bez zdanitelných příjmů?

Dvanáct postižených mužů obsadí tři byty ve Valašském Meziříčí

Chráněné bydlení pro lidi s mentálním postižením připravuje Diakonie ve Valašském Meziříčí. Do provozu uvede tři bytové jednotky v Jičínské ulici koncem příštího měsíce.

Bolest v oblasti bederní páteře se nevyplácí podceňovat

Stále více lidí trápí dlouhodobé bolesti v oblasti bederní páteře. Ve většině případů je tato bolest způsobena úrazem či mechanickým poškozením. U pěti procent nemocných je ale viníkem zánětlivé revmatické onemocnění tzv. spondyloartritida, jejíž dlouhodobé neléčení může způsobit nevratné poškození páteře.

Nemocná Zlatka získala na léčbu téměř půl milionu

Příběh Zlatky Praisové zasáhl nejen Příbramáky. Prostřednictvím nadace Chci pomoci se jim podařilo získat na léčbu třináctileté dívky téměř půl milionu korun.