Daily Archives: 27.5.2015

Ostravě zůstaly peníze na ozdravné pobyty, školy asi osloví znovu

V ostravském městském Fondu pro děti ohrožené znečištěním ovzduší, z něhož se hradí ozdravné pobyty pro děti do 15 let, zůstalo městu více než 2,7 milionu korun. Zvažuje proto, že opět osloví školská zařízení, aby si o příspěvky zažádala. Novinářům to dnes řekl primátor Tomáš Macura (ANO).

Zájem dárců krve o příspěvky od VZP stoupl za rok čtyřikrát. Dostali přes 10 milionů

Startuje projekt Daruj krev s Českým rozhlasem, VZP je generální partner.  Uplynulý rok byl pro VZP rokem rekordů v oblasti dárcovství krve. Oproti roku 2013 stoupl více než čtyřnásobně počet klientů, kteří dostali za darování krve příspěvek na rehabilitaci či vitamíny (přes 21 tisíc).

V Kalifornii budou smrtelně nemocným zkušebně podávat extázi

Pacientům, kteří trpí smrtelnou nemocí a propadají kvůli tomu depresím či chorobnému strachu, by mohla psychiku vyléčit syntetická droga extáze. Vědci v Kalifornii se rozhodli skupině nevyléčitelně nemocných lidí podávat tuto zakázánou drogu.

Při Dětském dnu a fotbalových utkáních vyberou peníze

I letošní ročník akce Pomáháme fotbalem bude opět nadmíru pestrý. Návštěvníci mohou na místě podpořit tento počin i nákupem upomínkových předmětů.

Terapie na hřbetu koně pomáhá nemocným

Občanské sdružení Ryzáček působí již deset let v malé vesnici Vyšehorky na Mohelnicku. Na 20. června plánuje den otevřených dveří

Deštivé, ale skvělé jubileum SENI Cupu v Havlíčkově Brodě

Ačkoli se minulou středu z těžkých šedivých mraků lily provazce deště, jubilejní desátý ročník fotbalového turnaje postižených SENI Cup 2015 vůbec neohrozily. Ba naopak, atmosféra na fotbalovém hřišti Slovanu Havlíčkův Brod, kde se turnaj tradičně hraje, byla včera snad ještě lepší a hřejivější.

Světový den boje proti roztroušené skleróze startuje za 2 dny

Na úskalí nemoci, léčbu a možnosti podpory pacientů upozorňuje Světový den boje proti roztroušené skleróze (RS), který letos připadá na 27. května. V jeho rámci se v České republice koná řada podpůrných akcí.

Běh pro Paraple: Na závěr benefice vystoupí na Letné Michal Hrůza i Jelen

Blíží se další ročník Běhu pro Paraple aneb Každá noha dobrá. Koná se v neděli 31. května v Letenských sadech.

Bowling v Ústí spojil handicapované

Další sportovní klání zdravotně postižených se konalo na bowlingových drahách. Do Ústí přijeli závodníci z šesti různých koutů republiky.

Support Lesbiens se rozhodli darovat život

Do Českého registru dárců krvetvorných buněk IKEM vstoupili další, tolik potřební dárci. Tentokrát dobrou věc podpořili členové kapely Support Lesbiens, do jejichž života porucha krvetvorby zasáhla.