Daily Archives: 28.5.2015

Minimální mzda postižených bude stejná jako u zdravých

Minimální mzda pro zdravotně postižené by se do dvou let měla vyrovnat běžné minimální mzdě. Vyplývá to z plánu podpory osob se zdravotním postižením na léta 2015 až 2020, který schválila vláda.

Asistenční psy bude možná stát hradit. MPSV na to připravuje zákon

Vodící psi jsou náhradníma očima nevidomým. Pomáhají jim překonávat překážky doma i venku a o asistenčních psech se zase říká, že jsou prodlouženou rukou nemohoucích.

Řidiči blokují vozíčkáře. Ti bez pomoci nemohou přes ulici

Prostějovští šoféři parkují u sjezdů z chodníků. Problémy jsou v Lidické i v Plumlovské ulici

Dýchavičnost může souviset s věkem, ale i vážnou nemocí

Pozorujete-li zhoršování fyzické výkonnosti a problémy s dechem, měli byste neprodleně navštívit lékaře. Důvodem může být choroba s podivným názvem: chronická obstrukční plicní nemoc (CHOPN).

Před dvěma roky přišla o zrak. Nyní ukazuje dívkám, jak se líčit

Devatenáctiletá Lucy Edwardsová z Birminghamu se stala obrovskou internetovou hvězdou. Stačilo k tomu video, které umístila na svůj Youtube kanál. V něm radí a ukazuje dívkám, jak se mají nalíčit. Nebylo by na tom nic výjimečného, kdyby dívka před dvěma lety nepřišla o zrak.

Otec zavražděného schizofreničkou připravuje petici

S přístupem politiků je nespokojen otec šestnáctiletého Petra Vejvody, kterého loni v říjnu ubodala ve Žďáru nad Sázavou schizofrenička. Tu přitom lékaři předtím propustili z léčebny s tím, že svému okolí není nebezpečná. Co přesně otec zavražděného chlapce chystá?

Plzeňská nemocnice zavedla novou metodu léčby založenou na přenosu stolice

Novou léčebnou metodu založenou na přenosu stolice zavedla Fakultní nemocnice Plzeň. Fekální bakterioterapie je určena pro pacienty s opakovanými záněty tlustého střeva (klostridiovou kolitidou), jejichž příčinou může být mimo jiné nadměrné a opakované užívání antibiotik.

Řiditel autobusu přivezl The Tap Tap

V úterý se během celého dne zaplnilo Masarykovo náměstí a jezuitská kolej spoustou lidí. V centru Uh. Hradiště se totiž uskutečnil druhý ročník Festivalu Prolínání, festivalu, kde se prolínají dva světy: svět hendikepovaných a svět zdravých.

Výstava Kreativ v Tipsport areně nabídne tentokrát i abilympiádu

Abylimpiáda se blíží, její 23. ročník bude v hokejové Tipsport areně v pátek 29. a v sobotu 30. května 2015 součástí velkého veletrhu s názvem Kreativ Pardubice 2015. Pořadatelům z České abilympijské asociace se přihlásili vystavovatelé a prodejci ze širokého okolí.

Dobrý den Kociánko 2015 – Festival v zahradách lidských hodnot

Tématem letošního ročníku tradičního open-air festivalu je hodnota užitečná a blahodárná. Díky spolupráci dárců, dobrovolníků, umělců, zaměstnanců a nadšených pábitelů se letos můžete těšit na 29. května, park Centra Kociánka se veřejnosti otevře od 9 do 22 hodin.