Daily Archives: 29.5.2015

Zítra začíná Bohnice fest

První ročník festivalu 30. a 31. května v areálu Psychiatrické nemocnice Bohnice je určen především návštěvníkům s dětmi: budou si moci vyzkoušet řemeslné techniky jako pletení košíků, řezbářství, práci na hrnčířském kruhu, tisk a malování na textil.

V Česku za posledních 9 let dvojnásobně přibylo ghett

V Česku za posledních 9 let dvojnásobně přibylo ghett. Zatímco v roce 2006 jich bylo kolem 300, letos už víc než 600. Varovné je podle odborníků zejména, že v těchto místech vyrůstají nové generace….

O hubnutí nevidomých a neslyšících

Český rozhlas Region odvysílal rozhovor seriálu Hubněte zdravě s doktorkou Kateřinu Cajthamlovou na téma hubnutí nevidomých a neslyšících…

Vládní legislativa odmítla vznik fondu pro prevenci závislostí

Legislativní rada vlády odmítla vznik státního fondu pro prevenci závislostí, do něhož by směřovaly finance z výběru spotřební daně za alkohol a tabák.

PVK evidují 700 žádostí Pražanů o odškodnění kvůli špatné vodě

Pražské vodovody a kanalizace (PVK) evidují na 700 žádostí o odškodnění kvůli kontaminované vodě v Praze 6. Všechny jsou od obyvatel, firmy se ještě nepřihlásily. Pojišťovna Kooperativa pak předpokládá, že ještě dnes začne první žádosti vyřizovat.

Turnaj vozíčkářů podporují i vietnamští obchodníci

Dvacet tisíc korun. Tuto sumu mezi sebou vybrali vietnamští občané, kteří podnikají v chebské tržnici Dragoun. Darovali ji pořadatelům turnaje vozíčkářů, který se v Chebu letos uskuteční již posedmnácté.

Handicapovaným studentům nabídne univerzita asistenta

Zlínská Univerzita Tomáše Bati bude nově nabízet pomoc studentům se zdravotním postižením. K dispozici jim bude asistent či různé pomůcky.

Na oční migrénu upozorní aura

Migréna. Velmi nepříjemné onemocnění, kterým trpí stále větší počet lidí. Projevuje se bolestmi hlavy, které postiženého velmi obtěžují a omezují. Málo kdo však tuší, že existuje ještě oční forma migrény. Na otázky k tématu odpovídá lékařka příbramské nemocnice Adéla Veselá.

V péči o postiženého člena rodiny poradí a pomůže Alka

Od chvíle, kdy obecně prospěšná společnost Alka v Příbrami zahájila svou činnost v roli poskytovatele sociálních služeb, uplyne v červenci sedm let. Cílovou skupinou veškerých aktivit byli vždy výhradně lidé s různým postižením.

Historický okamžik pro pardubickou školu Svítání: podpis smlouvy o úvěr na 12 milionů

„Je to pro nás historický okamžik,“ oznámila po podpisu smlouvy o úvěr ve výši 12 milionů korun ředitelka pardubické Základní a Praktické školy Svítání a současná místopředsedkyně Senátu Miluše Horská.