Archiv: Červenec 2015

Domy smrti

Hospic – místo, ze kterého se lidé už většinou nevrací. Nemocným lidem se tu zdravotní sestry stávají těmi nejbližšími.

Řecké úřady přestěhovaly několik uprchlíků, kteří žili v parku

Řeckým úřadům se podařilo přestěhovat několik uprchlíků, kteří dosud žili v parku Pedion tu Areos v centru Atén. Nové ubytování v hostelu získaly dvě afghánské ženy a jejich sedm malých dětí, uvedl řecký deník Kathimerini.

Rakouská tyčkařka po pádu v tréninku ochrnula

Rakouská tyčkařka Kira Grünbergová po čtvrtečním pádu v tréninku mimo doskočiště ochrnula. Jednadvacetiletá národní rekordmanka si zlomila páteř v oblasti krku, po převozu do nemocnice v Innsbrucku lékaři konstatovali ztrátu hybnosti. Při několikahodinové operaci se nepodařilo stav zvrátit.

Přejeme pěknou dovolenou

Mnoho lidí využívá krásného letního počasí a berou si dovolenou, pobývají s dětmi na chatách, obdivují krásy krajiny na cyklovýletech, jiní vyjíždějí za hranice. Podělte se s čtenáři o své zážitky, pošlete nám své fotografie z báječné dovolené. Rádi zveřejníme…

Vláda posvětila Drábkovu zhůvěřilost

Vláda odmítla poslaneckou novelu zákona o sociálních službách, která usiluje o návrat posuzování závislosti zdravotně postižených před tzv. Drábkovou sociální reformu.

Úřad práce v Chomutově vyzývá držitele průkazů OZP k jejich výměně

Kontaktní chomutovské pracoviště Úřadu práce ČR vyzývá všechny držitele průkazek osoby se zdravotním postižením (OZP) v okrese, aby si doklad přišli včas vyměnit. Zatím to udělal jen každý šestý. Pokud lidé výměnu nechají na poslední měsíce roku, riskují, že jejich žádosti nebudou zpracovány včas.

Peníze pomohou obětem motorkářských nehod

Motorkáři a příznivci silných strojů na dvou kolech z celé republiky si v sobotu dali dostaveníčko v areálu Rehabilitačního ústavu Kladruby. Na motorkářský sraz Keep Respect dorazil letos rekordní počet návštěvníků.

Krajem projíždí cyklomaraton s handicapovanými účastníky

Opel handy cyklo maraton, unikátní závod smíšených týmů zdravých a handicapovaných cyklistů, dnes bude projíždět krajem. Etapa vede z Mariánských Lázní přes Chomutov, Most a Bílinu do Teplic.

Cyklisté se zítra pro Světlušku vydají i okolo Máchova jezera

Pro dobrou věc nasednou na speciální trojkolo a vyrazí z náměstí T. G. Masaryka v České Lípě směr Máchovo jezero.

Postižení plavci si užili léto ve Strakonicích

Před dvaadvaceti lety se zde sešli poprvé a tenkrát o světové úrovni svého počínání ani nepřemýšleli. Od té doby získali plavci Kontaktu bB na ME, MS a paralympiádách 89 medailí.