Daily Archives: 1.7.2015

Pražská TSK vyslala kvůli horku do ulic Prahy kropící vozy

Pražská Technická správa komunikací (TSK) dnes vyslala kvůli vysokým teplotám do ulic hlavního města kropící vozy.

PVK evidují 5384 žádostí o odškodnění kvůli špatné vodě v Praze 6

Pražské vodovody a kanalizace (PVK) evidují kvůli kontaminované vodě v Praze 6 již 5384 žádostí o odškodnění. Většina je kompletní a obsahuje všechny náležitosti, potvrdil mluvčí PVK Tomáš Mrázek.

Nová koncepce sociálního bydlení. Nájem levnější až o polovinu

A o nové koncepci sociálního bydlení by zítra měla jednat i koaliční rada. Do systému by podle ministerstva práce mohlo v budoucnu vstoupit okolo dvou set tisíc lidí.

Barokní slavnosti v Olomouci nabídnou Mozarta i místní skladatele

Operní představení a prohlídky památek si Olomoučané i návštěvníci užijí ode dneška. Zlevněné vstupné pro seniory a držitele karty ZTP je 100 korun.

Handicap – slovo vyvolávající emoce

U většinové společnosti nejistotu, možná i špatné svědomí. Slovo mnohoznačné, za nímž cítíme rozpor, problém, závazek, píše komentář Ladislav ŠAFRÁNEK.

Pro vozíčkáře je stanice Roztyly středověkem

Dopravní podnik mezi bezbariérové stanice počítá i Roztyly a Opatov. Tam ale vše zůstalo při starém. Lidé na vozíčku dodnes vjíždějí na nástupiště pomocí nákladního výtahu

Západní Evropu začínají sužovat mimořádná vedra

V jihozápadních a středních oblastech Francie dnes začínají mimořádná letní vedra, při nichž teplota dosáhne až 40 stupňů Celsia a která se postupně rozšíří po celé zemi. Vláda vyzvala obyvatele a návštěvníky k velké opatrnosti, protože horka mají trvat bez přerušení do poloviny července.

Nadcházející dny přinesou tropické teploty i škodlivé UV záření

Teploty se v prvních červencových dnech vyšplhají nad tropickou třicítku. Meteorologové ale současně varují před nebezpečným UV zářením kvůli výrazně zeslabené ozonové vrstvě. Hodnoty UV indexu se dostanou na velmi vysokou úroveň, uvedl Český hydrometeorologický ústav na svém webu.

UNICEF: Kvůli bojům v Jemenu je v ohrožení zdraví milionů dětí

Kvůli eskalaci bojů v Jemenu a rozkladu tamního zdravotnictví hrozí milionům dětí, že se nakazí nemocemi, jako jsou spalničky, zápal plic nebo průjmy. Nejmladší obyvatele nejchudší arabské země ohrožuje také podvýživa, varuje Dětský fond OSN (UNICEF).

V ruských regionech se zase více pije načerno, než legálně

Před sílícím příklonem Rusů od relativně drahé vodky v obchodech k nelegálním lihovinám z černého trhu varoval ruský list Nězavisimaja gazeta. Stát prý kvůli rozmáhající se výrobě nezdaněné vodky a samohonky přichází o 290 miliard rublů (asi 127 miliard Kč) ročně.