Daily Archives: 3.7.2015

Evropa o víkendu čeká extrémní tepla, ve Španělsku až 44 stupňů

Evropa, ve které již nyní vládnou tropická vedra, se připravuje na další citelné oteplení. Extrémní hodnoty čeká Španělsko, kde by teploměry mohly v pondělí ukazovat přes 40 stupňů Celsia. Třicetistupňová horka dorazí také do Skandinávie.

Vedra ohrožují hlavně kardiaky, hygienici radí vodu a siestu

Vedra ohrožuje hlavně kardiaky, lidi s nemocemi ledvin a seniory. Riziková jsou i pro malé děti, těhotné a kojící ženy a pro lidi užívající léky na depresi či nespavost.

Lidé se dál mohou koupat v převážné většině přírodních koupališť

Lidé se mohou nadále bez obav koupat ve většině přírodních koupališť v ČR, kvalita vody zůstává i přes současné tropické teploty převážně dobrá. Kam se o víkendu zajít vykoupat? Přinášíme informace…

V Karlových Varech bylo dokončeno Centrum zdraví a bezpečí

V Karlových Varech byla dnes slavnostně dokončena stavba Centra zdraví a bezpečí. Interaktivní centrum s dopravním hřištěm a simulátory různých nebezpečných situací bude sloužit především pro vzdělávání dětí.

Dobrovolníci z celého světa se zúčastní autistického tábora

Jižní Korea, Rusko, Španělsko. To jsou země, ze kterých přijedou dobrovolníci, aby se od neděle 5. července zúčastnili letního tábora pro autistické a jinak zdravotně postižené děti v Jizbicích.

Dominanta Mohelnice uvítá první návštěvníky

O nadcházejícím prodlouženém víkendu se budou moci obyvatelé a návštěvníci města poprvé pokochat vyhlídkou z městské věže

Hejnické slavnosti letos zvou na žánrový guláš

Letošní ročník oslav u hejnické baziliky nabídne Atmo Music, Michala Prokopa, Marka Ztraceného, Dádu Patrasovou nebo Petra Koláře

Den plný her aneb hledají se asistenti pro handicapované

Přijďte si užít slunečné počasí na místní koupaliště v Mladé Boleslavi. Kromě plavání se zde můžete zapojit do akce Den plný her aneb hledáme asistenty, kterou už zítra od 13 do 18 hodin pořádají DMO Pobyty a Péče pro tebe.

Desetitisíce poutníku míří na Dny lidí dobré vůle

Je to největší pravidelná pouť v republice a hlavní oslava státního svátku slovanských věrozvěstů.

I na Mezinárodním filmovém festivalu lze podpořit charitu

Jubilejní 50. ročník Mezinárodního filmového festivalu začíná dnes v Karlových Varech a hned na úvod si přichystali pořadatelé největší lahůdku pro příznivce stříbrného plátna.