Daily Archives: 8.7.2015

Peněz na péči o seniory a postižené je o dost míň

Budou peníze na výplaty? Chystá se propouštění? Změní se rozsah či dostupnost sociálních služeb? To jsou otázky, které v současné době pálí zaměstnance poraden, domovů pro seniory či postižené, tedy příspěvkových organizací, kterým přispívá prostřednictvím kraje stát.

Za nedostatek míst v domovech pro seniory mohou lidé, kteří do nich nepatří

V českých domovech pro seniory žije kolem sta tisíc lidí. Profesionální péči by přitom potřebovalo třikrát více seniorů.

Pro handicapované rybáře upraví u Lipna speciální místa

Českobudějovičtí rybáři začali ve spolupráci s obcemi a Povodím Vltavy plánovat nová místa pro handicapované rybáře. Nejprve se mají objevit na březích jihočeského moře.

O důchodech rozhoduje ČSSZ rychle. V průměru za 40 dnů

Lidi v předdůchodovém věku zajímá, jakou dobu trvá vyřízení žádosti o důchod. Chtějí se ujistit, že na rozhodnutí o důchodu nebudou muset čekat neúměrně dlouho.

I Češi dostanou evropský průkaz mobility

Eurokomisařka Thyssenová ohlásila zavedení evropského průkazu pro mobilitu a to během akce s názvem „Budování bezbariérové Evropy: evropský průkaz pro osoby se zdravotním postižením“, pořádané europoslancem Markem Plurou v Evropském parlamentu 30. června.

Stát nedá práci lidem s postižením. Místo toho platí miliony

Ministerstva a další státní úřady raději každoročně platí miliony korun, než aby zaměstnávaly handicapované. Ani jedno z českých ministerstev nezaměstnává čtyři procenta zdravotně postižených, jak jim to ukládá zákon.

Na festivalu představila aktivity Aliance žen s rakovinou prsu

Na problematiku rakoviny prsu, její diagnostiky i léčby upozornila na Mezinárodním filmovém festivalu Karlovy Vary akce Aliance žen s rakovinou prsu.