Daily Archives: 9.7.2015

Vzniká Centrum, které podpoří laické pečující

Pod Diakonií ČCE bude působit Centrum pro podporu laické péče. V současné době prozatímní výbor připravuje potřebné dokumenty k jejímu založení v září 2015.

Snad ještě hořím

Tak se jmenuje výstava, kterou budou moci návštěvníci od příštího týdne shlédnout. Obrazy vystavuje Ladislav Roll, kterému byla v dětství diagnostikovaná lehká mozková dysfunkce. Svou neschopnost komunikovat překonal po svém. Své pocity vyjadřuje prostřednictvím abstraktních obrazů.

ČD: Vozíčkáři vytvořili nový rekord v cestování

Lidé upoutaní na vozík vytvořili nový cestovatelský rekord. Jen za prvních šest měsíců cestovalo spoji Českých drah 2 262 osob na vozíku, kteří využili k objednání přepravy nový objednávkový systém.

Zrakově postiženým v Hranicích pomáhá sociální pracovnice

Už od prosince loňského roku využívají zrakově postižení obyvatelé z Hranic a okolí služby regionálního střediska TyfloCentrum Přerov.

Studenti vytvořili hmatové obrazy

Hmatem si prohlédnout krajinu nebo některá zvířata mohou zrakově postižené děti ze Střediska rané péče Plzeň díky speciálním pomůckám. Ty pro ně na míru vytvořili studenti Církevní střední odborné školy Spálené Poříčí.

Finalisté Miss neslyšících ze světa se sjedou do Přelouče

Už za pár dní vypukne v Přelouči jedinečná show. V pondělí 20. července totiž město navštíví pětadevadesát finalistů soutěže MissMister Deaf WorldEuropeAsia, tedy klání neslyšících z bezmála padesáti zemí světa.