Daily Archives: 10.7.2015

Začal Masters of Rock

Začal festival Masters of Rock. Metalová hudba ovládne Vizovice na Zlínsku až do půlnoci z neděle na pondělí. Výhradně pro vozíčkáře je k dispozici speciální rampa.

Postiženým dopřejí vlastní byty

Domov pod hradem Žampach splní sen o samostatném bydlení dalším klientům.

Festival přilákal do Karlových Varů více vozíčkářů

Přes čtyřicet vozíčkářů přilákal letošní karlovarský filmový festival. Nejenže vstupenky měli zdarma, ale ještě jim jako každý rok na festivalu pomáhal projekt Kino bez bariér.

Sociální politika – co se od voleb událo?

Současná sněmovna má za sebou rok a půl práce. V oblasti sociální politiky už projednala celou řadu zákonů, které změnily, mohly změnit či v brzké době změní život občanům, zejména těm sociálně slabším.

Poběží půlmaraton. I s defibrilátorem v těle

Osud tomu nepřál, aby si loni Michal Krška splnil sen.

Lidé s kardiostimulátorem mají na cesty mít doklad o přístroji

Na zahraniční prázdninovou cestu si lidé s kardiostimulátorem nebo defibrilátorem musejí s pasem vzít i legitimaci s technickými údaji o přístroji, který hlídá chod jejich srdce, a lékařskou zprávu z poslední kontroly.

Přes teplé počasí se voda pro koupání nehorší, zákaz je v Hnačově

Navzdory tropickým teplotám v uplynulých dnech zůstává voda na většině přírodních koupališť v Česku vhodná ke koupání. Na zhruba patnácti místech je kvalita vody zhoršená, někde hygienici koupání vyloženě nedoporučují.

V Jindřichovicích si užívají táborový život nevidomé děti

Skupina dětí se zrakovým postižením z celého Česka si přijela užít dva týdny táborového života do základny nedaleko Jindřichovic pod Smrkem na Liberecku.

V Plzni bude v září druhý velký dobrovolnický festival Anděl Fest

V Plzni se bude konat druhý ročník festivalu Anděl Fest, který chce zviditelnit dobrovolnictví, podpořit místní neziskové organizace a pečovat o veřejný prostor. Letos se uskuteční od 18. do 26. září jako součást projektu Evropské hlavní město kultury (EHMK).

ČSSZ má nové interaktivní tiskopisy. Obsahují kontrolu vyplňovaných údajů

Celkem 105 nových interaktivních tiskopisů připravila pro své klienty Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ). Jejich poslední sérii nasadila ČSSZ na svém ePortálu 1. července.