Daily Archives: 13.7.2015

Polsko bojuje se sérií otrav psychoaktivními látkami

Asi stovka lidí skončila v posledních dnech v nemocnicích v polském Slezsku a ve Velkopolsku kvůli otravě psychoaktivními látkami. Jeden mladík je podle ministra zdravotnictví Mariana Zembaly v ohrožení života.

České nemocnice se postarají o dalších devět Ukrajinců

České nemocnice se postarají o dalších devět Ukrajinců. Armádním letadlem CASA budou do Česka v úterý přepraveni především nemocní a zranění, kteří utekli před válečným konfliktem na východě Ukrajiny, dnes sdělila Gabriela Vaňková z tiskového oddělení ministerstva vnitra.

Vozíčkář, kterého v práci málem zabilo prasklé lano, vyhrál boj s úřady

Když se invalida Radek Janík z Aše na Chebsku před nedávnem vracel z posudkové komise v Plzni, plakal štěstím. Konečně měl černé na bílém, že se o sebe sám nedokáže postarat a že k tomu, aby mohl jakž takž důstojně žít, nutně potřebuje pomoc druhé osoby.

Projekt „BEZLEPKOVÍ“ vyhlašuje soutěž o nejlepší bezlepkový recept!

Projekt „BEZLEPKOVÍ“ společnosti AeskuLab vyhlašuje soutěž o nejlepší originální recept na bezlepkový pokrm. Soutěž potrvá od 13. do 31. července 2015. 1. cena – domácí pekárna s programem „bezlepkové pečení“

Zaměstnance v Evropě ohrožuje hlavně stres a bolesti zad a rukou

Nejčastějšími riziky pro zaměstnance na evropských pracovištích jsou stres a problémy pohybového aparátu, zejména zad a rukou. Vyplývá to z výsledků Evropského průzkumu podniků, kterého se účastnilo téměř 50.000 pracovišť z 36 zemí.

Řecko a refundace

OTÁZKA: Jedeme do Řecka a obáváme se, jak by to bylo v případě, že bychom potřebovali lékařskou pomoc. Asi bychom museli zaplatit v hotovosti, takže bych chtěla vědět, jak bychom měli dál postupovat, abychom peníze dostali zpět. Také by mě zajímalo, v jaké měně se vyplácí. Odpovídá VZP.

Daně, které studenti odvedou na letních brigádách, mohou získat zpět. Musí však o ně zažádat

Prázdninové brigády jsou významným zdrojem příjmů mnoha studentů. Co by si měli ohlídat, aby neprodělali na daních? Při krátkodobé brigádě s měsíční mzdou do 10 tisíc korun je nejvýhodnější uzavřít dohodu o provedení práce (DPP).

Tábor pro neslyšící děti pod Ještědem

Minulý týden od 7. 7. do 10. 7. 2015 se v Liberci uskutečnil ojedinělý příměstský tábor nejen pro neslyšící děti, který pořádala liberecká pobočka Tichého světa, o.p.s.

Sekyrová přivezla bronz

S bronzovou medailí se minulou středu vrátila z Holandska Adéla Sekyrová z Krhové.

Invalidou po běžné operaci

Život se mu obrátil naruby. Ze sportovně založeného muže se stal nemohoucí člověk, který si s pomocí berlí stěží dojde do obchodu.