Daily Archives: 14.7.2015

Ombudsmanka vybojovala muži invalidní důchod

Pan L. z Chrudimska se přes veřejnou ochránkyni práv Annu Šabatovou dočkal obnovení výplat invalidního důchodu, který mu byl neoprávněně odejmut.

Spomenka je znovu mistryní republiky!

Nejlepší stolní tenistka na vozíku v České republice je z pardubického týmu SKV Pardubice Nezlomeni! Již potřetí za sebou obhájila titul mistryně republiky Spomenka Habětínková Tomič.

Pracovnice banky si vzala úvěr na postiženého. Kvůli autu

Koupila si auto, které však nehodlala platit ze svých peněz. Devětadvacetiletá žena proto využila zaměstnání v bance, zfalšovala potřebné údaje a zřídila si účet na jméno dvaadvacetiletého postiženého muže.

Pověsila tenisky, nasedla na trojkolo

Jitka Křížová usedla za řídítka trojkola a spolu s nevidomou Kamilou Koncovou projely část jihlavského okresu

Zkaženou dovolenou je nutné reklamovat do 30 dnů. Důležité jsou důkazy

Podle průzkumu si dovolenou během letošního léta vybere 85 procent Čechů. Ne všichni se ale domů vrátí spokojení. Špinavý pokoj, jiný než slíbený hotel nebo špatná strava – to jsou věci, které Češi po návratu z dovolené nejčastěji reklamují.

Chystané nařízení vlády má umožnit rychlé odškodnění úrazu

Domoci se rychle odškodnění za bolest a ztížené společenské uplatnění kvůli pracovnímu úrazu a nemoci z povolání umožňuje nařízení vlády, které zaslalo ministerstvo zdravotnictví do připomínkového řízení.

Dealera drog málem ubodal kvůli dvěma stovkám

Před Krajským soudem v Ostravě stanul čtyřiadvacetiletý Michal Horvát z Bruntálu, který podle obžaloby pobodal drogového dealera. Prý mu nevrátil 200 korun. Muž útok přežil a teď už je mimochodem po sedmnácté ve vězení.

Domovy pro seniory bez licence dostaly pokuty

V Moravskoslezském kraji přibývají neregistrované domovy důchodců. Lůžek pro seniory je totiž málo. Úředníci krajského úřadu takových zařízení evidují 21. Dvěma z nich už udělili pokutu v celkové výši 280 tisíc korun, dalších 5 domovů se vůči sankci odvolalo.

Hygienici budou letos kontrolovat kvalitu vody ve 119 lokalitách

Hygienici budou letos kontrolovat kvalitu vody ke koupání ve 119 lokalitách, vyhodnocení zavedenými symboly najde veřejnost na www.koupacivody.cz, sdělil hlavní hygienik ČR Vladimír Valenta.

Sdružení postižených dětí Čmeláček strávilo víkend ve Vysoké

Lékař Jaroslav Hájek pracuje v ostravské fakultní nemocnici jako zástupce přednosty onkologické kliniky. I přes své odborně a také psychicky náročné povolání svůj volný čas věnuje také péči o umírající v hospicu Ondrášek. A aby toho nebylo málo, přibral pod „svá křídla“také postižené děti.